banner29

İtalya ve İspanya'ya gönderilen kargolarda ilginç detay!

Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki fabrika ve dikimevlerinde üretilen maske, tulum ve dezenfaktanlar, askeri kargo uçağıyla İspanya ve İtalya'ya gönderildi.

Gündem 01.04.2020, 10:36
İtalya ve İspanya'ya gönderilen kargolarda ilginç detay!

Türkiye'den koronavirüsün en çok etkilediği İtalya ve İspanya'ya uçaklarla maske, tulum ve dezenfektanlar gönderildi. Kargo paketlerinin üzerine Mevlana'nın sözleri ile 'İspanyol ve İtalyan halkına sevgilerle' notu yazıldı.

Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki fabrika ve dikimevlerinde, koronavirüs salgınına karşı maske, tulum, yüz maskesi, göz maskesi ve dezanfektan üretildi. Bakanlık bünyesinde yerli ve milli imkanlarla üretilen malzemelerin, koronavirüs salgını ile mücadele eden iki ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da talimatı üzerine İspanya ve İtalya'ya gönderilmesine karar verildi. Üretim noktalarında paketlenen yardım malzemeleri, kamyonlarla Etimesgut Askeri Havaalanı'na getirildi. Üzerinde Türkiye-İspanya, Türkiye-İtalya bayrakları yan yana bulunan kargo paketleri, askerler tarafından askeri kargo uçağına yüklendi. Kargo paketlerinin üzerine İtalyanca ve İspanyolca yazılan, Hz. Mevlana'nın, 'Ümitsizliğin ardından nice ümitler var. Karanlığın ardından nice güneşler var' sözleri ile 'Türkiye'den İspanyol-İtalyan halkına sevgilerle' notu yer aldı.

Maske, tulum, yüz maskesi, göz maskesi ve dezenfektanlar, kargo uçağı A400 M ile İspanya ve İtalya'ya gönderildi. Uçak önce İspanya, ardından İtalya'ya giderek yardım malzemelerini teslim edecek.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
“Türk Halkı”Şu Açılı Günde Halklara Yardım Etmesin Alğışlayıram Rabbim Yar Ve Yardımçınız Olsun ÜMİTSİZLİĞİN ARDINDA NEÇE ÜMİTLER VAR KARANLIĞIN ARDINDA NİÇE GÜNEŞLER VAR GÜZEL MÖVLANE Sözleri İnsanlara İLAÇ Allah Hastelere Şefa Versin Ölenlere Allah Rehmet Etsin Mekanları Çennet Olsun
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?