banner29

İYİ Parti'li belediyeden skandal üstüne skandal!

Samsun İYİ Parti'li İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'ın yalanladığı danışman olayının doğru olduğu ortaya çıktı. İlkadım Belediyesine alınmadığı açıklanan danışmanlar için belediye binasında ki odalarına isimlerinin yazıldığı tespit edildi. Skandalı yalanlayan belediye başkanı daha sonra olayın gerçek olduğu ortaya çıktı.

Gündem 03.10.2020, 22:21 03.10.2020, 22:45
İYİ Parti'li belediyeden skandal üstüne skandal!

Samsun'da İlkadım Belediyesine yeni danışmanlar alındığı iddiasını yalanlayan belediye başkanı Necattin Demirtaş'ın bu konuda doğruyu söylemediği ortaya çıktı.

İlkadım Belediyesinde 5 yeni danışmanın göreve başlatıldığı haberi Samsun Kent Haber'de yayınlanmıştı. Asıl meslekleri çayçı, berber, emekli şoför olan 5 ayrı ismin danışman olarak İlkadım Belediyesinde göreve başladıkları gündeme gelmişti. Bu haber ile ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise danışman almadığını söyleyerek  "Ben danışman falan almadım. Bu iddiaların doğruluk payı yoktur. İnsanlar kendilerine danışman diyorsa ben bir şey diyemem" demişti.

İYİ PARTİ'Lİ NECATTİN DEMİRTAŞ YALANLAMIŞTI AMA

Necattin Demirtaş'ın yalanladığı bilginin ise doğru olduğu ortaya çıktı. İlkadım Belediyesinde göreve yeni başlayan 5 yeni ismin, hizmet binasında bulunan odalarının girişine isimleri ile birlikte 'Danışman' tabelalarının asıldığı ortaya çıktı. 

SUÇU AK PARTİ'YE ATTI!

İYİ Parti'li İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, danışman olarak işe aldığı 5 kişi ile ilgili savunmasında, "Çay ocakları ve berberlerde siyaset dönüyor. Buralarda belediyemizle ilgili, bizimle ilgili neler konuşuluyor bunları bilmemiz, halkın nabzını tutmamız lazım. Bu arkadaşları onun için işe aldık. Danışman almak mevzuata aykırı ise AKP döneminde neden 3 danışman alındı?" diyerek karışılık vermişti.

HALKTAN KAYYIM ATANSIN TALEBİ!

İlkadım sakimleri belediyenin şeffaf yürütülmediğini, belediyenin kendi yandaşlarını işe alarak haksız bir şekilde muamele yürütüldüğünü belirterek kayyım atansın talebinde bulundu. Konu ile ilgili konuşan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, İyi Partili İlkadım Belediyesi'ne "Kayyım atanabilir" açıklaması yaptı.

KOLTUK İÇİN MHP'DEN İSTİFA ETMİŞTİ!

Cumhur İttifakı'nda MHP'ye iki ilçe bırakılmasına tepki göstererek MHP'den istifa edip İYİ Parti'ye geçmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?