banner29

İYİ Partili Özdağ: "Dönmeleri için mücadele edeceğiz"

Suriyelilerin vatanlarına dönmeleri için mücadele ettiklerini itiraf eden İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, "Suriyeliler, bombalandıkları için Türkiye'ye gelmiyorlar, Türkiye'ye gelmeleri için bombalanıyorlar” ifadeleriyle tepki çekti.

Gündem 23.02.2020, 12:33
İYİ Partili Özdağ: "Dönmeleri için mücadele edeceğiz"

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Kahramanmaraş'ta partisinin il teşkilatınca düzenlenen 'Türkiye'nin ve bölgemizin gerçek beka sorunu Suriyeliler' konulu konferansa katıldı. Bir düğün salonunda gerçekleşen, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Çabukel yaptı.

Daha sonra konuşan Ümit Özdağ, Suriyelilerin ülkelerine gitmesi gerektiğini söyleyerek, bunun da İYİ Parti iktidarında olacağını söyledi. Türkiye'de kayıtlı 3.6 milyon, kayıtsızlarla birlikte 5.3 milyon Suriyelinin yaşadığını öne süren Özdağ, iç savaşın bir milletin başına gelebilecek en kötü şey olduğunu kaydetti:

Suriyelilerin vatanlarına dönmeleri için mücadele ettiklerini itiraf eden Ümit Özdağ, şöyle devam etti:

"Suriyeliler, bombalandıkları için Türkiye'ye gelmiyorlar, Türkiye'ye gelmeleri için bombalanıyorlar. 5.3 milyon Suriyelinin dışında Afganistan, Irak, İran başta olmak üzere 1 milyon 400 bin de başka ülkelerden sığınmacı var. Yani 6.7 milyon sığınmacı var. Ortadoğu'nun ve Batı Asya'nın kavimleri, Türk milli kimliğini tehdit altında bırakırcasına akın akın Anadolu'ya geliyorlar. Bu bir stratejik göç mühendisliğidir” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?