İyiki varsın Eren!

Tam 2 yıl önce bugün, lise çağındaki Eren Bülbül Trabzon’da güvenlik güçlerine teröristlerin yerini gösterirken şehit olmuştu

İyiki varsın Eren!

Eren Bülbül kimdir? Nasıl öldü? Hayat hikayesi

Geçen yıl bugün terör örgütü PKK tarafından öldürülen Şehit Eren Bülbül, kabri başında dualarla anıldı. Anma törenine katılan Eren’in annesi Ayşe Bülbül, gözyaşlarına boğularak, şehit oğlunu sanki gelecekmiş gibi halen beklediğini söyledi.

Eren Bülbül 11 Ağustos 2017 günü, PKK'lıların erzak çaldığını ihbar edip, girdikleri evi gösterirken, hain teröristlerce şehit edildi. Aradan geçen 2 senenin ardından Şehit Eren Bülbül bugün mezarı başında anıldı ve dualar okundu.

FACEBOOK PAYLAŞIMI YÜREK DAĞLAMIŞTI

Eren Bülbül şehit olmadan birkaç saat önce 24 Haziran 2017 günü Facebook'tan "Biri de çıkıp demiyor ki: Eren iyi ki varsın" diye yazmış, bu paylaşım yürekleri dağlamıştı. 

NELER YAŞANMIŞTI?

Trabzon'un Maçka İlçesi kırsalında Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı yakınlarında güvenlik güçleri ile bir grup PKK'lı terörist arasındaki çatışma çıktı.

Çatışmada Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik, kaldırıldığı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde şehit oldu. 15 yaşındaki Eren Bülbül ise PKK'lıların girdikleri evi güvenlik güçlerine gösterirken teröristler tarafından şehit edildi. Ağır yaralanan 15 yaşındaki Eren Bülbül hayatını kaybetti.

ANNE AYŞE BÜLBÜL: ÖLSEM ONUN HUZURA GİDEMEM

Ayşe Bülbül iki sene evvel 15 yaşında hayatını kaybeden Eren Bülbül'ün o gün Maçka'dan geleceğini ve kazandığı parayla evdeki eksikliklerini gidereceğini aktarmıştı. Oğlunun çile içinde büyüdüğünü belirten acılı anne, "Ölsem onun huzuruna gidemem" demişti.

ŞEHİT EREN BÜLBÜL KİMDİR?

15 yaşındadır. Trabzonludur. 13 kardeştir. Babası vefat etmiştir. Abisi Arif Bülbül, Eren'in futbolu çok sevdiğini ve okul takımında oynadığını vurgulayarak, "Eren 4, 5 yaşından beri fanatik Trabzonspor taraftarıydı. Futbola çok düşkündü." diye aktardı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5