banner29

Joe Biden'ın eşi kim? Jill Biden kimdir?

ABD Başkan adayı Joe Biden'in eşi kim? Jill Biden kimdir? 3. kez ABD başkanlığı için adaylığını açıklayan Joe Biden 77 yaşındadır. Oy potansiyeli en yüksek aday olarak görülen Joe Biden'ın ikinci evliliği Jill Biden ile olmuştur. Peki Joe Biden'in eşi kim? Jill Biden kimdir? Jill Biden kaç yaşında? Jill Biden nerelidir? Jill Biden kaç yaşında? Jill Biden ne iş yapıyor? İşte detaylar...

Gündem 04.11.2020, 15:50 04.11.2020, 16:10
Joe Biden'ın eşi kim? Jill Biden kimdir?

ABD Başkan adayı Joe Biden'in eşi kim? Jill Biden kimdir? 3. kez ABD başkanlığı için adaylığını açıklayan Joe Biden 77 yaşındadır. Oy potansiyeli en yüksek aday olarak görülen Joe Biden'ın ikinci evliliği Jill Biden ile olmuştur. Peki Joe Biden'in eşi kim? Jill Biden kimdir? Jill Biden kaç yaşında? Jill Biden nerelidir? Jill Biden kaç yaşında? Jill Biden ne iş yapıyor? İşte detaylar...

Jill Biden kimdir?

Jill Biden, çocukluğunun çoğunu Pensilvanya Willow Grove'da geçirdi. Lisede her zaman İngilizce derslerinden zevk alan Biden, sonunda bu konuda iki yüksek lisans derecesi ve ardından Delaware Üniversitesi'nden eğitim alanında doktora derecesi aldı. Biden, kariyerinin çoğunda toplum kolejlerinde ders verdi ve daha sonra Beyaz Saray'ın desteğiyle ilgili üniversite programları geliştirdi. ABD başkan yardımcısı Joe Biden'in karısı olarak , Amerika'nın ikinci hanımıydı ve askeri aileleri desteklemek, eğitim ve kadın sorunları konusunda farkındalığın artmasına yardımcı oldu.

Jill Biden kaç yaşında ve Joe ile ne zaman evlendi?

Jill Biden, 3 Haziran 1951'de yaban mersini üretimiyle ünlü bir kasaba olan New Jersey'nin Hammonton kentinde Jill Tracy Jacobs olarak doğdu - öyle ki her yıl Kırmızı, Beyaz ve Yaban Mersini Festivali düzenleniyor. Ancak, Willow Grove, Pennsylvania'da büyüdü. O 69 yaşında, Joe Biden'dan sekiz yaşında ve ikisi 43 yıl önce, 17 Haziran 1977'de, Jill gibi üniversitede okumuş olan Joe'nun erkek kardeşi Frank tarafından düzenlenen bir kör randevuda buluştuktan iki yıl sonra evlendi. Delaware. Bu Jill'in ikinci evliliğiydi, 1974'te Bill Stevenson'a ilk ayrıldı. Jill ve Joe Biden 43 yıldır evliler ve Jill, kocasının seçim kampanyasını desteklemek için işe ara verdi

Jill Biden'ın çocukları var mı?

Jill ve Joe Biden'ın birlikte bir kızı var , 39 yaşındaki aktivist, sosyal hizmet uzmanı ve moda tasarımcısı Ashley Blazer Biden. Jill Biden, evlendiklerinde Joseph “Beau” Biden ve Joe'nun Neilia Hunter ile önceki evliliğinden olan çocuklar olan Robert Hunter Biden'ın üvey annesi oldu . Çiftin birlikte üç çocuğu vardı, ancak Neilia ve küçük kızları Naomi Christina Biden 1972'de bir trafik kazasında öldü. Beau Biden, beyin kanseri teşhisi konulduktan iki yıl sonra 2015 yılında 46 yaşında öldü.

Jill Biden ne iş yapıyor?

Jill Biden - ya da daha doğrusu, Dr Jill Biden - kocasını sahne bozucularından korumanın yanı sıra eğitim alanında bir geçmişe sahip. Lisans ve iki yüksek lisans derecesi ile devam etmek üzere 2007 yılında Delaware Üniversitesi'nden Doktor Eğitim Doktorası derecesi aldı ve 1970'lerden beri öğretmenlik yapıyor. Jill, liselerde, toplum kolejlerinde ve ergenler için bir psikiyatri hastanesinde çalıştı ve Joe Biden başkan seçilirse ve First Lady olursa Northern Virginia Community College'da (NOVA) İngilizce profesörü olarak görevine geri dönmeyi planlıyor. Amerika Birleşik Devletleri'nin İkinci Leydi olarak her iki şartı boyunca NOVA'da İngilizce öğretti ve bu rolde bir işte çalışan ilk İkinci Leydi olduğuna inanılıyor

Erken dönem

Biden, 3 Haziran 1951'de New Jersey, Hammonton'da Jill Tracy Jacobs olarak doğdu. Bununla birlikte, çocukluğunun çoğunu, ebeveynleri ve dört küçük kız kardeşi ile Willow Grove, Pennsylvania'da geçirdi.

Pennsylvania'daki bir üniversitede moda ticareti eğitimi almaya başlamasına rağmen, Biden kısa süre sonra çalışmalarını tatmin edici bulmadı ve okulu bıraktı. Aynı sıralarda, 1969 yazında çıkmaya başladığı Bill Stevenson ile evlendi - aynı yıl liseden mezun oldu. İkili birlikte Delaware Üniversitesi'ne gitmeye karar verdi ve Biden İngilizce eğitimi aldı. İlk yıllarında, çift ayrıldı ve sonunda boşandı. Biden daha sonra dönüp bitireceğini bilerek okuldan bir yıl izin aldı.

Biden, tatilinde fazladan para kazanmak için yerel bir ajans için biraz modellik yaptı. Daha sonra ABD Senatörü Joe Biden, resmini bir otobüs durağında yayınlanan bir reklamda gördü ve ona aşık oldu. Onu aradı ve ikisi 1975 baharında kör bir randevuya çıktı.

Evlilik, Aile ve Kariyer

1977'de, tanışmalarından iki yıl sonra Bidenler evlendi. Biden, kocasının önceki evliliğinden olan iki oğlunu büyütmesine yardım etti ve 1981'de kendi kızları oldu. Vogue dergisindeki bir makaleye göre, iki yıl içinde Biden daha fazlası için "kaşınıyordu" ve okula dönmeye karar verdi.–)

Beş yıl boyunca duygusal engelli ergenlere İngilizce öğrettiği bir psikiyatri hastanesinde çalışırken Biden, Villanova Üniversitesi ve West Chester Üniversitesi'nden iki yüksek lisans derecesi kazandı. Claymont Lisesi'nde ve ardından Delaware Teknik ve Topluluk Koleji'nde üç yıl öğretmenlik yapmaya devam etti. Biden ayrıca eğitim alanında doktorasını Ocak 2007'de Delaware Üniversitesi'nden aldı.

Profesör ve ABD İkinci Leydi

Biden, kocasının Barack Obama'nın 2008 başkanlık galibiyetinden sonra Amerika Birleşik Devletleri başkan yardımcısı olarak yemin ettiği 2009'dan beri Northern Virginia Community College'da İngilizce profesörüdür . 2010 yılında, Başkan Obama ile ilk Beyaz Saray Zirvesi'ne Topluluk Kolejleri'ne ev sahipliği yaptı ve daha sonra 2012 Community College'den Kariyere otobüs turunda görüldüğü gibi, yönetim için ilgili sosyal yardım üzerinde çalışmaya devam etti.

Askeri Aileler ve Kadın Hakları Savunucusu

Üvey oğullarından biriyle ordudaki Biden, kar amacı gütmeyen Delaware Boots on the Ground organizasyonunda yer aldı ve askeri konuşlanma zamanlarında ailelere yardım etti. Biden ve eşi Michelle Obama , askeri personele ve ailelerine eğitim ve istihdam kaynaklarının yanı sıra sağlık / zindelik hizmetleri sağlayan bir girişim olan Joining Forces'ı da başlattı. Ayrıca torununun askeri bir ailenin konuşlandırma deneyimine dair hikayesine dayanan Unutmayın, Tanrı Birliklerimizi Korusun (2012) adlı bir çocuk kitabı yazdı . Ek olarak, Biden Book Buddies programını kurdu.

Kasım 2012'de Joe Biden, ikinci dönem başkan yardımcılığına seçildi. Başkan Obama'nın kabul konuşmasının ardından Jill Biden, kocası, ailesi ve Obama ailesiyle birlikte Chicago'daki McCormick Place'de sahneye çıktı. Ocak 2017'ye kadar Amerika'nın ikinci hanımı olarak hizmet vermeye devam edecek. Jill Biden, askeri ailelerin savunucusu olarak çalışmalarını sürdürdü ve ayrıca Demokratik Kongo Cumhuriyeti Zambiya'daki kızların ve kadınların haklarına ve refahına odaklanarak yurtdışına gitti. ve Sierra Leone. Kendisini Japonya, Kore ve Vietnam'a götüren ve daha sonra Malawi'ye gıda yardımını duyurmak için ABD temsilcisi olarak görev yapan Asya turunda kadınların eğitim fırsatlarına odaklandı.

Joe'nun oğlu Beau, 2015 yılında 46 yaşındayken beyin kanserinden vefat ettiğinde Biden ailesi trajediyle karşılaştı. Bu sıralarda Joe Biden'ın ABD başkanlığına aday olup olmayacağı sorusu da vardı. Nihayetinde Demokrat parti adaylığının eski dışişleri bakanı Hillary Clinton'a gittiği için aday olmamaya karar verdi .

Jill şakacı olarak bilinir.

Jill , 2008'de Obama ve Biden adına kampanya yürütürken bir keresinde "İşler o kadar ciddidir ki, biraz mizah katmak isterim . O yılki bir mitingde, Jill , Joe'nun konuştuğu podyuma plastik bir fare koydu ve sonra aynı fareyi o gece Joe'nun yastığına koy.

Jill, kocasına karşı çok korumacı.

Biden son anketlerde yükselirken, Demokrat adaylığı ve potansiyel olarak başkanlığı kazanma olasılığı giderek daha gerçek hale geliyor. Bu hafta Jill, kocasının adaylığına olan bağlılığını gösterdi.

Biden'ın Süper Salı mitinginde, iki kadın Biden'ın konuştuğu sahneye “bırak süt ölsün” tabelalarıyla baskın yaptı. Ancak Süt Ürünleri Karşıtı protestocuların, eski ikinci hanımefendiye karşı hiç şansı yoktu. Jill, Biden'ın kıdemli danışmanı Symone Sanders ile birlikte hızla eyleme geçerek protestocuları fiziksel olarak kısıtladı. Jill vücudunu, eylemcinin kocasından almasını engellemek için onu olası tehlikelerden korumak için kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?