banner30

banner29

KADEM'den ikinci 'İstanbul Sözleşmesi' açıklaması

Daha önce İstanbul sözleşmesini destekleyen açıklamalar yapan KADEM, söz konusu sözleşme için ikinci bir açıklama yaptı.

Gündem 02.08.2020, 23:06
KADEM'den ikinci 'İstanbul Sözleşmesi' açıklaması

Daha önce yaptığı açıklamada İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanması gerektiğini ifade eden Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), bazı maddeleri için açıklama yaptı. İstanbul Sözleşmesi'ndeki "Cinsel yönelim temeline dayanarak ayrımcılık yapılamayacak" şeklinde öngörülen maddeyi KADEM, "Neslin devamlılığı açısından tehdit olarak görüyoruz" diye açıkladı.

KADEM'in sosyal medya hesabından tartışmalara ilişkin yapılan açıklamada, "İstanbul Sözleşmesi tartışmaları üzerinden derneğimizin başka bir konuma çekilmek istendiğinin farkındayız. Konumumuz, aileye verdiğimiz değer ve neslin devamlılığının önemi açısından tehdit olarak gördüğümüz eşcinsel hareketler ile yan yana anılmayı kabul etmiyoruz"  ifadeleri kullanıldı. 

KADEM, "Lobicilik faaliyetleri ile hem bugünümüze hem de yarınlarımıza sirayet etmeye çalışan bu gayrı ahlâkî hareket ile mücadelemiz devam edecek" şeklinde devam etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?