banner29

Kadir İnanır: Abdullah Öcalan gerçekten halkının önderi!

HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyununu en ön sıradan izleyen tanıdık isimler arasında Kadir İnanır da vardı. Tiyatrodaki fotoğraf tartışılmaya devam ederken Kadir İnanır'ın 2014 yılında katıldığı bir programda Öcalan için "O halkının önderi, kendi halkının lideri" dediği ortaya çıktı.

Gündem 18.01.2020, 16:11 18.01.2020, 16:32

Terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklu bulunan HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyununu en ön sıradan izleyen tanıdık isimler arasında Kadir İnanır da vardı.

"ÖCALAN HALKININ ÖNDERİ, KENDİ HALKININ LİDERİ"

Tiyatrodaki fotoğraf tartışılmaya devam ederken Kadir İnanır'ın geçmişte yaptığı bir değerlendirme yeni tepkilere neden oldu. Kadir İnanır'ın 2014 yılında katıldığı bir programda terörist başı Öcalan için "O halkının önderi, kendi halkının lideri" dediği ortaya çıktı...

Söz konusu sözler başka bir programda da gündeme geldi. Bu programa katılan gazeteci Kadir Yıldız, Kadir İnanır'ın bu sözlerini hatırlattı. Ancak içlerinde CHP' li Barış Yarkadaş ve gazeteci İsmail Saymaz'ın da bulunduğu diğer konuklar bu sözlere inanmadı hatta kahkahalarla güldü. Görüntülerinin ortaya çıkması ile sözlerin gerçekliği kanıtlanmış oldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?