banner29

Kadir Şeker davasında flaş gelişme! Başsavcılık itiraz etti...

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Kadir Şeker'e verilen 12 yıl 6 ay hapis cezasına itiraz etti. Haksız tahrik indiriminin en üst sınırdan uygulanmasını istedi.

Gündem 16.10.2020, 17:59
Kadir Şeker davasında flaş gelişme! Başsavcılık itiraz etti...

Konya'da Ayşe Dırla'ya şiddet gösteren Özgür Duran'ı engellemek isterken ölümüne neden olduğu için tutuklanan Kadir Şeker'in 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin karara, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca itiraz edildi.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 14 Ekim'de görülen karar duruşmasında savcı tekrarladığı mütalaasında, Şeker'in 'haksız tahrik altında kasten adam öldürme' suçundan cezalandırılmasını ve haksız tahrik indiriminin en üst seviyeden uygulanmasını talep etmişti.

Mahkeme ise Şeker'in 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasına, cezanın haksız tahrik indirimiyle 15 yıla, iyi hal indirimiyle de 12 yıl 6 aya düşürülmesine karar vermişti.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, dosya kapsamı, deliller ve olayın oluş şekli değerlendirildiğinde Şeker'e verilen haksız tahrik indiriminin en üst sınırdan uygulanması gerektiği talebiyle Konya Bölge Adliye Mahkemesi'ne itirazda bulundu.

İtiraz, üst mahkeme tarafından değerlendirilecek.

Yorumlar (1)
taner hekimoğlu 7 ay önce
Ölen gencin babası çocuğunun bağımlı olduğunu söyledi. Öyle bir çocuğu yetiştiren anne suçsuzmu ? Gereği gibi eğitemiyer baba masummu? Şikayetçi olmayan imam nikahlı eşi kabahatsizmi ? Dirisine ilgilenmeyenler, cesedine neden sarılıyorlar? Her zaman bana dokunmıyan yılan bin yıl yaşasınmı diyeceğiz. vs vs vs....
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?