banner29

Kadir Şeker için istenen hapis cezası belli oldu

Konya'da parkta Ayşe D.'yi (35) dövdüğü iddia edilen Özgür Duran'a (32) müdahale etmek isterken ölümüne neden olan ve tutuklu yargılanan Kadir Şeker (20), hakkında iddianame hazırlandı.

Gündem 18.03.2020, 08:37
Kadir Şeker için istenen hapis cezası belli oldu

İddianamede Şeker'in 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına kadar yargılanması talep edildi. Şeker'in, suçu tahrik altında işlediği belirtilerek, Türk Ceza Kanunu'nun 29'uncu maddesine göre de indirim yapılması istendi. Şeker, hakkındaki iddianame Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilirse 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak. Ayrıca yanında taşıdığı bıçak içinde 'Yasak Bıçaklar ve Diğer Aletlerle İlgili Suçlar ve Cezaları' kapsamında 6 aydan 1 yıla kadar yargılanacak.

Olay, 5 Şubat Çarşamba akşamı merkez Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı'nda meydana geldi. Antalya'dan Konya'ya gelip yerleşen Ayşe D. ve Özgür Duran arasında tartışma çıktı. Tartışma üzerine Ayşe D. evden çıkıp parka geldi. Bu sırada parktan geçen ve üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker, kadının şiddet gördüğü iddiasıyla Özgür Duran'a müdahale etmek istedi. Yaşanan arbedede, kalbinden bıçaklanan Duran hayatını kaybetti. Olay sonrası gözaltına alınan Şeker, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı.

Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, Özgür Duran'ın Adli Tıp raporunda, bıçağın vücuduna yaklaşık 10 santimetre uzunluğunda ve 1,5 santimetre genişliğinde girdiğinin belirlendiği kaydedildi. Kadir Şeker'in kullandığı bıçağın da 6136 sayılı 'Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Kanunu' kapsamında olduğu saptandı. Kadir Şeker'in kıyafetleri, sırt çantası, çantasındaki toprak ile parkta toprak kriminal laboratuvara gönderilip, incelendi. Kavgayı gören görgü tanıklar, parkta futbol oynadıkları sırada gürültüyü duyup koşan ve Özgür Duran'ı kanlar içinde görenlerin ifadelerine başvuruldu. Özgür Duran ile Ayşe D.'nin evde tartıştığı sırada yanlarında bulunan Özgür Duran'ın kuzeni Bekir Duran'ın da ifadesi alındı. Ayrıca Kadir Şeker'in suçta kasıtlı olup olmadığının belirlenmesi için 'sosyal araştırma raporu' hazırlandı. Yapılan soruşturma sonucu Kadir Şeker, hakkındaki iddianame tamamlandı. İddanamede Şeker'in 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına kadar yargılanması talep edildi. Şeker'in, suçu tahrik altında işlediği belirtilerek, Türk Ceza Kanunu'nun 29'uncu maddesine göre de indirim yapılması istendi. Şeker, hakkındaki iddianeme Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilirse 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak. Ayrıca yanında taşıdığı bıçak içinde 'Yasak Bıçaklar ve Diğer Aletlerle İlgili Suçlar ve Cezaları' kapsamında 6 aydan 1 yıla kadar yargılanacak.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Bir Avukat Gibi Verilmiş Çezaya İnanamıram Çok Kötü Oldu Bıçak Aletine Göre Çeza Doğru Deyil Bütün Erkekler Çibinde Bıçak Daşıyır Kadını Bir Erkekin Saldırısından Korumağ Doğru KADİR ŞEKER Pisliki Öldümek Niyeti İle Yapmamış O İnsanın Ölmesin Hardan Bilsin Kadına Yapdığı Saldırı Gözü Önünde Olduğu Üçün Meçbur Olup Kadir Şekerin İlk Çinayet İşi Kadir Korkmaz Birisi İnsanların Gözünün Önünde İnsan Öldürüler Görenler Korkusundan Kaçır Kadir Şeker Şu Yaşlnda Kadını Korudu Üsteliğde 12 İl Tutuklandl Ele Çinayetler Varki Heç Tutuklamılar Siz Önçe Küçük Çoçuğları Teçevüz Edip Öldürüp Torpağda Gömenleri Tutuklayın Çezasın Verin Kadir Şekerin Çezası Azalmalı Tez Zamanda Habisden Kurtulmalıdır Bir Saldırğanın Ölümü Üçün Kadirin Hayatı Barmağlar Arkasında Olmamalı Adelet Teçeli Olmalı Azadlığ Kadirle Olmalı
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?