banner29

Kaftancıoğlu yargıyı hedef aldı! Hukuku ayaklar altına aldılar...

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında başlatılan ‘Suçu ve Suçluyu Övme’ suçu kapsamında ifadeye çağrılınca panik yaptı. Cumhuriyet Gazetesi’ne demeç veren Kaftancıoğlu yargıyı hedef aldı. Kaftancıoğlu savcıların hukuku ayaklar altına aldığını ileri sürdü ve yargının acıklı bir halde olduğuna üzüldüğünü iddia etti.

Gündem 29.04.2020, 19:35
Kaftancıoğlu yargıyı hedef aldı! Hukuku ayaklar altına aldılar...

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, iki partili ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Kuzguncuk'taki evini fotoğraflamak isterken polislere yakalanmıştı. Polislerin uyarısını dikkate almayıp olay yerinden kaçan Özçağdaş, koruma polislerine "yine geleceğim" diyerek tehditler savurmuştu. Yaşananların duyulması üzerine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'da Özçağdaş'ı kendilerinin gönderdiğini, fotoğraflardan haberinin olduğu şeklinde beyanlarda bulunmuştu.

'SUÇU VE SUÇLUYU ÖVME'DEN SORUŞTURMA

Açıklama üzerine de İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Suat Özçağdaş hakkında 'Özel Hayatın Gizliliğini İhlal'den, Canan Kaftancıoğlu'na ise 'Suçu ve Suçluyu Övme'den soruşturma başlatmıştı. 

TALİMATI KAFTANCIOĞLU VERMİŞ

Canan Kaftancıoğlu geçtiğimiz günlerde atılı suç kapsamında savcılıkça ifadeye davet edildi. Önümüzdeki hafta ifade verecek olan Canan Kaftancıoğlu'nu telaş sardı. Kaftancıoğlu, ifade öncesinde yargıya saldırdı ve savcıları hedef aldı.

Cumhuriyet gazetesine konuşan Kaftancıoğlu, şunları söyledi: 

'Üsküdar İlçe Başkanımız hakkında ortada bir mahkeme kararı dahi yokken yani hukuken suçlu olduğu kanıtlanmamışken onu savunduğum için bana "suçu ve suçluyu övmek" gerekçesiyle soruşturma açtılar. Oysa Fahrettin Altun'u övenler için açılması gerekirdi bu soruşturma. Çünkü bir mesleğin en temel kuralları ancak bu kadar ayaklar altına alınabilir. Yargının böyle acıklı bir halde olması çok üzücü.'

PARTİ Mİ KOLLUK KUVVETİ Mİ?

CHP'li Kaftancıoğlu, açıklamasında sanki CHP bir kolluk kuvvetiymiş gibi suçüstü yaptıkları açıklamasında bulunarak polis ya da zabıta rolüne soyundu. Kaftancıoğlu, ayrıca yine basın emekçilerini hedef aldı. Verdiği röportajda, 'Biz yapılan kanunsuzluğu yargıya taşıdık o kadar. O andan itibaren yargı aşamasına geçtik. Ama onlar tam da bu andan itibaren önce meseleyi sulandırmaya, başka alanlara çekmeye başladılar, daha sonra da medyadaki tetikçilerini üzerimize salarak, sosyal medyadaki trol orduları ile suçluluklarını örtme telaşına girdiler.' dedi.

Kaftancıoğlu daha öncede Üsküdar İlçe Başkanına talimatı kendisinin verdiğine ilişkin sözlerini haber yapan basın mensuplarına trol yakıştırmasında bulunmuştu. Bilindiği gibi Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya paylaşımları nedeniyle 5 ayrı suçtan İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne yargılanmış ve 9 yıl 8 ay cezaya çarptırılmıştı.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
İblis Kendini Ne Sanırsan Hukuk Kendinizi Ayağlar Altına Ataçağ Kaftançıoğlun Çebheden HDP PKK Güç Alarağ Kanadlanır Kanadını Allah Bir Gün Kıraçağ Kaftançıoğlu Umarım Kılıçlaroğlun Koltuğuna Keceçek Çebhe Zaten İblis Mekanıdır Şu Çebhe Neden Kötü Oldu Şu Kader Kemal Mustafa Atatürk Türk Halkında Çumuriyyet Kurmuş Kılınçlaroğlu Çumuriyyeti Parçalayır Düşmenlere Yem Edir TÜRKÜYENİ Türküye ERDOĞAN Demek Deyil Çebhe Türküyenide Parçalayır Allah Sizi Zor İslah Eder İBLİSLER
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?