banner30

banner29

Kalın: ‘Bir oyalamaya müsade edemeyiz!’

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’na ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Gündem 10.09.2019, 19:45
Kalın: ‘Bir oyalamaya müsade edemeyiz!’

Kalın'ın açıklamalarının satırbaşları...

Güvenlik noktasında terörle mücadele kararlı bir şekilde devam ediyor. Terörü kaynağında yok etmeye yönelik çalışmalar sürüyor.

Önemli olan güvenlik tedbirlerini kapsamlı ve tutarlı bir şekilde hayata geçirmektir. Diyarbakır'da çocukları dağa kaçırılan annelerin feryadı dalga dalga yayıldı. Bu cesaretin gösterilmesi ve annelerin ön plana çıkması büyük önem arz ediyor. Teröre karşı mücadeleyi bu dayanışma ve iş birliği oluşturuyor. Yaklaşık 13-14 gündür devam eden bu hadiseye uluslararası basının sessiz kalması dikkat çekici. Bu bizim bu konudaki duyarlılığımızı etkilemeyecektir.

Güvenlik konusu ile ilgili ele alındı. Fırat'ın doğusunda yaşanan hadiseler öncelikli gündem maddeler içinde yer alıyor. Güvenli bölge için adımlar atılıyor. Ortak harekat merkezi kurulu. Bizim amacımız Fırat'ın doğusu ile Irak'a olan bölgede tamamen güvenliği sağlamak. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi güvenli bölge oluşturmak.

Türkiye bu güne kadar açık kapı politikası çerçevesinde mültecilere kapılarını ve gönüllerini açtı. Özellikle dünyanın gelişmiş ülkeleri 300-400 mülteci alalım mı diye tartışmalar yaparken, Türkiye mazlum olan herkese kapılarını açtı. Mülteci meselesi sadece Türkiye'nin meselesi değildir. Uluslararası toplumun artık taşın altına elini koyması gerekmektedir. İnsani açıdan baktığımız zaman mağdurun umudunu yitirmemesi önemlidir.

Bu insanlara sahip çıkmak bizim en temel insani görevlerimizden biridir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?