banner29

Karaladığı Türkiye'den para istedi! Mustafa Akıncı çark etti...

Her fırsatta Türkiye aleyhinde skandal açıklamalarda bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, büyük bir yüzsüzlüğe imza attı. Akıncı, koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'den mali yardım talep etti.

Gündem 28.03.2020, 16:23
Karaladığı Türkiye'den para istedi! Mustafa Akıncı çark etti...

Her fırsatta Türkiye aleyhinde açıklamalar yapan, Suriye'de başlattığımız operasyonlara dahi destek veremeyerek köstek olmak niyetiyle Türkiye karşıtı açıklamalar yapan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, koronavirüsü engelleyebilmek için Türkiye'den para istedi.

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de petrol aramasına karşı çıkmıştı

Türkiye'den ziyade Rum yönetimiyle işbirliğini ilerleten KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de hakkı olan petrolleri aramasına dahi karşı çıkmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan para istedi

Koronavirüs salgını Akıncı'nın Türkiye karşıtı tutumunu da şimdilik değiştirmişe benziyor. Mustafa Akıncı, koronavirüse karşı tedbirleri arttırabilmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan mali destek talep etti. Gelecek olan maddi destekle sağlık araç gereçlerinin arttırılacağını söyleyen Akıncı, ekonomiz zararın da azaltılacağını söyledi.

Daha önce tam 72 milyon lira gönderilmişti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, koronavirüs salgınıyla mücadele etmelerini kolaylaştırmak amacıyla KKTC'ye 72 milyon lira gönderdiklerini açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?