banner29

Karamollaoğlu: Bu Amerika için de bir tehlike!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Trump'ın bu dengesiz gidişatı Amerika için de bir tehlike oluşturuyor" dedi.

Gündem 08.01.2020, 16:07
Karamollaoğlu: Bu Amerika için de bir tehlike!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“Endişelerimiz giderek artmakta”

İran ve ABD arasında yaşanan gerginliğin endişe verici olduğunu ifade eden Temel Karamollaoğlu, “Ne yazık ki; geçen haftadan itibaren gerçekleşen olaylar hepimizi endişelendiriyor. Yakın coğrafyamız başta olmak üzere dünyada giderek tansiyon yükseliyor. Libya’da yaşanan son gelişmeler ve Kasım Süleymani’nin öldürülmesinin hemen ardından endişelerimiz giderek artmakta. Kasım Süleymani’nin öldürülmesinin ardından İran’ın bu gece ABD’nin Bağdat’taki hava üssünü vurması, çok ama çok önemli bir hadise olarak tarihe geçti. Bunu yapacağını elbette İran söylüyordu. Bu saldırıda kimine göre 80 civarında ölünün olduğu, kimine göre de hiçbir can kaybının olmadığı söyleniyor” diye konuştu.

"Trump'ın Amerika için de bir tehlike"

Trump'ın politikalarının tüm dünya tarafından eleştirildiğini ifade eden Karamollaoğlu, "ABD'nin dünyada itibarını korumak ve savaşın ortaya çıkmasını engellemek için Trump'ı azletme gibi bir ihtimali var. Trump'ın bu dengesiz gidişatı Amerika için de bir tehlike oluşturuyor." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (3)
tugo 1 yıl önce
...bence 75 yaş üzeri vatandaşlar için aktif siyaset yasağı, anayasa hükümleri arasına girmeli...
Misafir 1 yıl önce
Sende bizim güzel Ülkemiz için en büyük tehlikesin git Tramp ile kafa kafaya ver bizi rahat bırak
Misafir 1 yıl önce
İslam düşmanlığı yaptığından beri suratından şer akıyor Vallahi gördüğüm zaman sinir sistemim bozuluyor
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?