Karar Gazetesi, İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıktı! İslamoğlu destek verdi...

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na verdiği destekle bilinen Karar Gazetesi, İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıkan 'Sözleşmeye dokunmayın kadınları yaşatın' başlığını ana manşetine taşıdı. Gazetenin ana sayfasını sosyal medya hesabında paylaşan Mustafa İslamoğlu'ndan da Karar'a destek geldi.

Karar Gazetesi, İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıktı! İslamoğlu destek verdi...

Uzun süredir Türkiye gündemini meşgul eden İstanbul Sözleşmesi'nin kaldırılıp, kaldırılmaması konusunda neredeyse her kesim kararını vermiş durumda. Hükümet sözleşmenin kaldırılmasından yanayken, her görüşten muhalefet devam etmesinden yana tavır aldı.

KARAR'DAN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NE TAM DESTEK

Son olarak İstanbul Sözleşmesi konusunda tavrını ortaya koyan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na verdiği destekle bilinen Karar Gazetesi, sözleşmenin devam etmesi yönünde yayın yapmaya başladı. Pınar Gültekin cinayetini İstanbul Sözleşmesi'yle ilişkilendiren gazete ''Sözleşmeye dokunmayın kadınları yaşatın'' manşetini attı. Söz konusu gazete İstanbul Sözleşmesi'ni kadına şiddete karşı bir teminat olarak belirtirken, sözleşmenin kıymetini her kadın cinayetinde daha iyi anladıklarını vurguladı.

İSLAMOĞLU DA SAHİP ÇIKTI

Karar'ın manşetini sosyal medya hesabından paylaşam Mustafa İslamoğlu da İstanbul Sözleşmesine sahip çıkarak, ''İşin aslı, onlar İstanbul Sözleşmesi’ne karşı değiller. Onu okumadılar bile. Gerçekte onlar kadının hakkını savunmasına, erkekle eşit ve insan gibi muamele görmesine karşılar. Dilediklerince ezip horlamamaya, sövüp dövememeye, köleleştirip öldürememeye karşılar.'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

YORUM EKLE
YORUMLAR
Havva42
Havva42 - 2 hafta Önce

Yazıklar olsun sana güya vaizlik hocalık yapıyorsun LGBT yi savunan aileyi bitiren bu İLLET sözleşmeyi savunuyorsun.!!!

erguvan
erguvan - 2 hafta Önce

islamoğlu diyor zaten okumadan yorum yapıyorum. diye . istanbul sözleşmesinin ibrneleri savunma yasası ve aileyi kökten bitirme sözleşmesi oldğunu sokakta erkeklere çemkiren ve hayasızlığın zirvesine yükselen kadınları savunma sözleşmesi. pek çok ülke şartlı kabul etmiş bazı ülkeler yırtıp attı ve hala da atmak için harekete geçen ülkeler var. demekki bu ülkeler de anlamadan karşı çıkıyor öyle mi islamoğlu. tabi abd den aldğın ekmeğin karşılığını vermen lazım . rabbim senin şerrinden bu milleti korusun.
ibnelerin ne çok seveni varmış

kaan76
kaan76 - 2 hafta Önce

HELAL OLSUN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KADIN VE ÇOCUKLARIN HAKKINI SAVUNUR AKSİNİ SÖÖTLEYEN KARŞI DURANLARI ANLAMIYORUM KARA CAHİLLER SİZİN AİLEDE KADIN YOK MU ?

SIRADAKİ HABER

banner5