banner30

banner29

Kardeş ülke onu seçti! Sözleşme imzalandı...

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in İtalya ziyareti sırasında, M-346 uçaklarının satın alımıyla ilgili bir sözleşme imzalandı.

Gündem 24.02.2020, 16:01
Kardeş ülke onu seçti! Sözleşme imzalandı...

AzeriDefence tarafından paylaşılan habere göre; Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in İtalya ziyareti esnasında, M-346 Jet Tekamül Uçaklarının tedarikiyle ilgili olarak Azerbaycan Cumhuriyeti Savunma Bakanı Zakir Hasanov ile Leonardo SpA Genel Müdürü Alessandro Profumo arasında bir anlaşma imzalandı.

M-346 uçakları, Azerbaycan Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan Aero L-39 Albatros Jet Tekamül Uçaklarının yerini alacak.

Mühimmat taşıyabiliyor

İtalyan Alenia Aermacchi firması tarafından geliştirilen, yeni nesil M-346 ileri jet eğitim uçağı, Askeri jet uçaklarında uçacak pilot adaylarının ses altı hızlardan ses üstü hızlara geçişteki zorlukları atlatmaları için kullanılacak.

Uçak, 40 dereceye kadar olan hücum açılarında dahi yüksek manevra kabiliyeti sunuyor. Yine aynı hücum açısı değerlerinde telli uçuş sisteminin de yardımıyla rahatlıkla kontrol edilebilen uçak, eğitimin her aşamasında kullanılabilmesi açısından çeşitli mühimmatlar ve yakıt tanklarını taşımak için 9 farklı taşıma noktasına sahip.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?