banner29

Katil Esed'den skandal sözler! 'Petrol 'ABD tarafından çalınıp...'

Katil Esed, Türkiye'yle ilgili skandal açıklamalar yaptı. Fırat'ın doğusundaki petrolün ABD tarafından çalınarak Türkiye'ye satıldığını iddia etti.

Gündem 16.12.2019, 11:29
Katil Esed'den skandal sözler! 'Petrol 'ABD tarafından çalınıp...'

Suriye’de binlerce insanın ölümüne sebep olan katil Esed, "Türk rejimi, önce Nusra, sonra DAEŞ ve bugün de ABD ile bölgenin petrolünün satışı konusunda doğrudan bir rol oynuyor" ifadelerini kullandı. Esed, Çinli Phoenix televizyonuna verdiği röportajda Suriye petrolüne ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD TARAFINDAN ÇALINARAK TÜRKİYE'YE SATILDI İDDİASI

ABD'nin 'Fırat'ın doğusundaki petrol kuyularının korunacağı' açıklaması kendisine hatırlatılan ve söz konusu kuyularla ilgili "Ele geçirdikleri petrolü ne yapacaklar?" sorusunu yanıtlayan Esed skandal açıklamalara imza atarak, söz konusu petrolün ABD tarafından çalınarak Türkiye'ye satıldığını iddia etti.

PETROL KUYULARI NUSRA CEPHESİ TARAFINDAN KULLANILIYORDU

Esed'ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde: "Amerikalılardan da önce, DAEŞ gelip bölgeyi ele geçirmeden daha doğrusu bölgedeki kuvvetler IŞİD'le birleşmeden önce söz konusu petrol kuyuları Nusra Cephesi tarafından kullanılıyordu."

TÜRK REJİMİ DOĞRUDAN BİR ROL OYNUYOR

"Petrolü çalıp doğrudan Türkiye üzerinden sattılar. Şimdi de ABD bölgedeki petrolü çalıp Türkiye'ye satıyor. Türkiye petrol satışında suç ortağı, sürece ilişkin bir sorunu yok ve hazır. Türk rejimi, önce Nusra, sonra DAEŞ ve bugün de ABD ile bölgenin petrolünün satışı konusunda doğrudan bir rol oynuyor."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?