banner5

banner29

Katil Esed'den Türkiye'ye bir tehdit daha!

Türkiye'ye yönelik provokatif saldırılarını sürdüren Esed rejimi, bölgede barışı sağlamaya çalışan Türkiye'ye tehdit savurdu.

Gündem 12.02.2020, 09:35
Katil Esed'den Türkiye'ye bir tehdit daha!

Rusya olmadan bir gün bile koltukta oturamayacak olan Beşşar Esed, bölgede güvenliği sağlamak için tek başına mücadele veren Türkiye’ye tehditler savurmaya devam ediyor. Dün rejimin ajansı olan SANA’ya konuşan yetkililer, şimdi de Reuters’a açıklamalarda bulundu. Emperyalistler ve teröristler tarafından Suriye’nin kevgire çevrilmesine sesini çıkaramayan Esed rejiminin adamları, barışı sağlamak için çatışmak zorunda kalan Türkiye’ye yönelik küstah ifadeler kullandı.

Reuters'te yer alan habere göre Beşşar Esed rejimi, sınırdaki terör tehdidi nedeniyle İdlib ve Halep bölgelerine çok sayıda askeri takviye gönderen Türkiye'yi Suriye'nin egemenliğini ihlal etmekle suçladı.

Açıklamanın devamında, Türkiye'nin İdlib'deki hamlelerine karşılık "Suriye Ordusu" tarafından saldırı düzenleneceği belirtildi.

Son saldırıda 5 şehidimiz var

Dün Suriye'nin İdlib kentinde çatışmaları önlemek amacıyla bölgeye takviye olarak gönderilen TSK personeline yönelik olarak rejim tarafından yapılan yoğun topçu atışı sonucu 5 asker şehit olmuş, 5 asker de yaralanmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?