banner29

Katil Netanyahu'dan dikkat çeken vaat! 'Sisi modelini' devreye sokacak...

Ürdün ve darbeci Sisi'nin yönettiği Mısır ile iyi ilişkiler kuran terör devleti İsrail'in Başbakanı Binyamin Netanyahu, daha fazla Arap ülkesiyle "tarihi barış anlaşmaları imzalama" vaadinde bulundu.

Gündem 22.01.2020, 11:23 22.01.2020, 11:26
Katil Netanyahu'dan dikkat çeken vaat! 'Sisi modelini' devreye sokacak...

Yedioth Ahronoth Gazetesi'nin haberine göre, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, liderliğini yaptığı Likud Partisi'nin seçim kampanyasını başlattı.

Netanyahu kampanya kapsamında yaptığı konuşmada, daha fazla Arap ülkesiyle "tarihi barış anlaşmaları imzalama", "ABD ile bir savunma ittifakı kurma" ve "İran'ı nihai olarak dizginleme" vaadinde bulundu.

Ürdün Vadisi'yle ilgili de konuşan Netanyahu, "Hiç vakit kaybetmeden Ürdün Vadisi ve Ölü Deniz'in kuzeyinde egemenliğimizi ilan edeceğiz, bir erteleme ya da Ahmed et-Tıybi'nin (Ortak Arap Listesi Bloku milletvekili) vetosu olmaksızın bunu yapacağız." dedi.

Netanyahu, "Hiçbir Yahudi yerleşim birimini boşaltmamakla kalmayacak bilakis bu bölgelerin tamamında; Gush Etzion, Ma'ale Adumim, Ariel ve diğer yerleşim birimlerinde İsrail kanunlarının uygulanmasını sağlayacağız." ifadesini de kullandı.

MISIR VE ÜRDÜN

İsrail'in, Mısır ve Ürdün dışında hiçbir Arap ülkesiyle diplomatik ilişkisi bulunmuyor.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 17 Eylül 2019'da yapılan seçimler öncesi Ürdün Vadisi ve Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin ilhakını vadetmişti.

Dün partisinin kurmaylarıyla Batı Şeria'daki Ürdün Vadisi'ne giden Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz da 2 Mart'taki seçimleri kazanması halinde Ürdün Vadisi'ni ilhak edeceğini söylemişti.

Yorumlar (1)
MUSTAFA KIZAN 1 yıl önce
“HABERİN; BAŞLIĞI: Katil Netanyahu'dan dikkat çeken vaat! 'Sisi modelini' devreye sokacak...
“HABERİN, İÇERİĞİ:
1.)Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin ilhakını vadetmişti
2.) Netanyahu, "Hiçbir Yahudi yerleşim birimini boşaltmamakla kalmayacak bilakis bu bölgelerin tamamında; Gush Etzion, Ma'ale Adumim, Ariel ve diğer yerleşim birimlerinde İsrail kanunlarının uygulanmasını sağlayacağız." ifadesini de kullandı
MAALESEF % 85 90 95. MÜSLÜMANLAR’IN HABER KANAL VE SİTELERİNDE ÇOKCA DUYMAKTAYIZ SİZLERİN DE DUYURUMLARIY LA VE HASSASİYETLERİY LE
(ONLARIN SÖZÜ VE KALEMİN DEN DEĞİL; yerleşimci YASA DIŞI HİÇ DEĞİL.)(“KALEMİMİZDEN VE DURUŞUMUZ DAN HABER.”)
BİZ MÜSLÜMANLAR KARAR VERELİM (İŞGALCİ)
( DOĞU KUDÜS >DEĞİL!! > (KUDÜS)
(BATI ŞERİA >DEĞİL!! > ( ŞERİA )
YUMUŞAK İFADEYLE !! >>
(YASA DIŞI yerleşimci VE MÜLTECİ HİÇ DEĞİL> İŞGALCİ.)
(FİLİSTİN, KUDÜS MÜSLÜMANLARIN VE FİLİSTİNLERİN DİR)….
!!! SİZ VE SİZİN HABER SİTENİZİN VE YA MÜKİYETİNİZİN İÇİNDE işgal edenlere yasadışı yerleşimci, Mİ ? DERSİNİZ İŞGALCİ Mİ ? mülkünüzde “DOĞU , BATI ” AYRIMI YAPTIRIRMISINIZ…!!! SİZE AİT YERLERDE BİDE SİZE MÜLTECİ DENİR SE ….
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?