banner30

banner29

Kaymakamın 3 eczane çalışanına ceza kestirmesi olay oldu! Şov mu yaptı, yoksa işini mi?

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, su içen üç eczane çalışanına maske-mesafe cezası kestirdi. Kaymakam eczacının burada hasta yok şuan su içiyoruz sözlerine siz itirazınızı yaparsanız cevabını verdi. Konuyla ilgili Zonguldak Valiliği de bir dizi açıklamada bulunarak, görüntülerin eski olduğunu vurguladı.

Gündem 06.03.2021, 00:43 06.03.2021, 01:10

Zonguldak Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu'nun bir eczanenin çalışanlarına içeride müşteri yokken sosyal mesafe ve maske kurallarına uymadıkları gerekçesiyle ceza yazdırdığı görüntüler 3 ay sonra sosyal medyada gündem oldu.

Kasım ayındaki bir denetimde eczane çalışanlarınının “Burada hasta yok. Çok dezenfekte çalışıyoruz. Çay ve su içiyoruz” demesine rağmen ceza yazılması talimatında ısrar eden Kaymakam Çorumluoğlu, “Siz itirazınızı edersiniz” diyerek iş yerinden ayrıldı. Çorumluoğlu'nun görüntüleri sosyal medyada birçok kez paylaşıldı.

Görüntülerin yeni olduğunu düşünen kullanıcılar AK Parti'nin Şubat ayında yaptığı kongreleri hatırlattı. Sosyal medyadaki tepkiler, kameraların önünde muhatap oldukları halkı dinlemeyen görevlilere yöneldi.

Konuyla ilgili Türk Eczacılar Birliği sosyal medya hesabından da açıklama yapıldı. Açıklamada "Pandeminin başlarında gerçekleşen olayla ilgili olarak Zonguldak Eczacı Odamız gerekli girişimlerde bulunmuştur. Sağlık çalışanlarının pandemi döneminde morale ihtiyacı vardır bu tür üzücü olayların tekrarının yaşanmamasını temenni ediyoruz." denildi.

Zonguldak Valiliği'nden açıklama

Tepki çeken görüntülerin ardından Zonguldak Valiliği'nden açıklama yapıldı. Valilikten yapılan açıklamada "Hadise 26 Kasım 2020 tarihli denetimler sırasında gerçekleşmiştir. Üzerinden üç aydan fazla süre geçen bir diyaloğu dinamik denetim modeline geçilen bir sürecin başlangıcında gündeme getirmek iyi niyetli bir yaklaşım olmayıp, bu tür gerçeğe aykırı spekülatif haber ya da paylaşımlar denetim faaliyetlerinin etkinliği üzerinde ciddi riski oluşturmaktadır" denildi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?