banner29

Kemal Kılıçdaroğlu: Siyaset hiç aklımda yoktu. Böyle bir merakım da yoktu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce siyasete girmeyi düşünmediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Siyaset hiç aklımda yoktu. Böyle bir merakım da yoktu. Yalnız genel müdürken yakın çevremin ısrarı üzerine siyasete girmek istedim olmadı o" dedi.

Gündem 23.05.2020, 23:05
Kemal Kılıçdaroğlu: Siyaset hiç aklımda yoktu. Böyle bir merakım da yoktu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV’de “Liderlerle Bayram sohbetleri” programında Suat Toktaş’ın sorularını yanıtladı.

Siyasete nasıl girdiği sorulan Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyaset hiç aklımda yoktu. Böyle bir merakım da yoktu. Yalnız genel müdürken yakın çevremin ısrarı üzerine siyasete girmek istedim olmadı o. Böyle bir merakım da olmadı aslında” yanıtını verdi.

Emekli olduktan sonra “Vatandaşın Vergisini Koruma Derneği” başkanı seçildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “O zaman yolsuzluk dosyaları çok konuşuluyordu. 1999-2000’li yıllar. Sonra, bir gün dediler ki ‘CHP için bir yolsuzluk raporu hazırlayabilir misiniz?’. Hazırladım bu raporu. CHP’nin Bilim Yönetim Kültür Programı başında Bülent Tanlı vardı. Öneri ondan geldi. Bunu medyaya sunmamız istendi. ‘Bu raporu sunarken göğsünüze CHP rozeti takar mısınız?’ dediler. Ben kabul etmedim. Partili olmadığımı, sivil toplum örgütünün başkanı olduğumu söyledim” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?