banner5

banner29

Kendisini Mesih ilan Hasan Mezarcı'dan yeni açıklamalar: Allah ile görüştüm…

Twitter’da on binlerce takipçisi bulunan ve kendi deyimi ile “Allah’ın sözünü” yaymak için sosyal medyayı kullanan “Mesih Hasan Mezarcı’nın” tweetleri sosyal medya gündeminden düşmüyor. “Havarileriyle” Düzce’nin Aydınpınar Köyü’nde yaşayan Mezarcı açıklamalarda bulundu,

Gündem 20.02.2020, 21:06
Kendisini Mesih ilan Hasan Mezarcı'dan yeni açıklamalar:  Allah ile görüştüm…

Refah Partisi Eski Milletvekili Hasan Mezarcı, “Allah için savaşmayın; Allah için barışın, sevişin!“, Çok eşlilik, Katolik nikahı, Râhip ve râhibelerin evlenmemesi ile ilgili dînî ahkâmı iptal ediyorum!” gibi açıklamalarıyla sosyal medyanın gündeminde.

Çünkü Mezarcı bu açıklamaları siyasi kimliğiyle değil Mesih olduğu iddiasıyla yapıyor.

En son İsa peygamberin doğum günü olarak kabul edilen Noel’de pasta kesip kutlama yaptığı için hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Hasan Mezarcı 1991 yılında Refah Partisi İstanbul milletvekiliyken Atatürkçülük, siyasal İslam ve Kürt sorunu üzerine yaptığı açıklamalar sonrasında adını Türkiye kamuoyuna duyurdu.

2000 yılında Almanya’da verdiği bir röportajdaysa Mesih olduğunu iddia etti.

Twitter’da on binlerce takipçisi bulunan ve kendi deyimi ile “Allah’ın sözünü” yaymak için sosyal medyayı kullanan “Mesih Hasan Mezarcı’nın” tweetleri sosyal medya gündeminden düşmüyor. “Havarileriyle” Düzce’nin Aydınpınar Köyü’nde yaşayan Mezarcı, cezaevinde kaldığı süre boyunca devlet tarafından zehirlenerek akıl sağlığını kaybettiği yönündeki iddiaları, güncel konulara dair fikirlerini, dinen kaldırdığını söylediği yasakları anlattı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?