banner5

banner29

'Kıbrıs, İngiltere'ye bağlı olsun' diyen Besim Tibuk'un gerçek yüzü ortaya çıktı

Yıllarca KKTC'nin en güzel yerlerindeki deniz kıyılarını 'bir şekilde' komik fiyatlara kiralayan Besim Tibuk'un, koronavirüs salgını sürecinde çalışanlarını ödeneksiz izne çıkararak aç bırakan tek şirket olduğu ortaya çıktı.

Gündem 21.04.2020, 17:19
'Kıbrıs, İngiltere'ye bağlı olsun' diyen Besim Tibuk'un gerçek yüzü ortaya çıktı

Diyalog Tv’de Dünyaya Bakış programına katılan Eski Liberal Demokrat Parti (LDP) Genel Başkanı, iş adamı Besim Tibuk, Türkiye'ye karşı ağır sözler sarf etti.

Programda KKTC’nin Türkiye’ye ulaşım başta olmak üzere birçok konuda bağlı olduğunu ve KKTC’yi kazıkladığını, Türkiye’nin KKTC’ye yeteri kadar yardım etmediğini iddia eden ve Türkiye’yi yönetenlere “yarı cahil” ifadesi kullanan Besim Tibuk aynı programda 'Ben isterdim ki, Kuzey Kıbrıs Türkiye yerine İngiltere’ye bağlı olsun' şeklinde skandal ifadeler kullandı.

ÇALIŞANLARINI ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARDI

Yıllarca KKTC'nin en güzel yerlerindeki deniz kıyılarını 'bir şekilde' komik fiyatlara kiralayıp, kumarhaneler imparatorluğu kuran, kumar batağında sahip olduğu 7 devasa kumarhanesi ile KKTC’yi bir marka haline getiren, buna rağmen Kıbrıs’ın hayır kurumu Vakıflar İdaresine 7 milyon Sterlin’in üzerindeki borcunu ödemeyen Merit grubunun bağlı olduğu Net Holding başkanı Besim Tibuk'un, koronavirüs salgını sürecinde çalışanlarını ödeneksiz izne çıkararak aç bırakan tek şirket olduğu ortaya çıktı.

HER HAFTA BİR UÇAK YARDIM GİDİYOR

Tibuk'un söylediklerinin aksine Türkiye, korona krizi başladığından beri KKTC’ye 160milyon TL üzerinde para ve her hafta bir uçak dolusu tıbbi malzeme gönderdi.

Rumların gönderdikleri ve  teşekkür etmeye doyamadıkları ilaç 2000 adet. Türkiye'nin yardımlarıyla KKTC'nin deposunda bulunan daha güncel ve daha iyi bir ilaç olan 'Hidroksiklorokin' adedi ise 26 binden fazla...

İşte Tibuk'un gerçek yüzünü gösteren haberlerden bazıları:

Yorumlar (1)
eski ldpli. 1 ay önce
ldpye oy yok.
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?