banner30

banner29

'Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül'le anlaştı! CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Babacan olacak!'

CHP kulisine yakınlığıyla bilinen ve parti gündemiyle alakalı dikkat çeken bilgiler paylaşan yazar Tahir Çalgüner, Haber Vakti için kaleme aldığı son yazısında CHP'nin yeni Cumhurbaşkanı adayının Ali Babacan olacağını ifade etti.

Gündem 10.07.2020, 11:09 10.07.2020, 12:31
'Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül'le anlaştı! CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Babacan olacak!'

Habervakti.com için yazılar kaleme alan ve Kemalist kimliğiyle ön plana çıkan araştırmacı yazar Tahir Çalgüner, CHP kulisinden edindiği, gündemi alt üst edecek, bilgileri paylaştı. Kılıçdaroğlu ve sosyal demokrat çevrenin CHP'nin kemalist kimliğine yönelik itibarsızlaştırma içerisinde olduklarını her fırsatta dile getiren Çalgüner, Kılıçdaroğlu'nun Abdullah Gül ile masaya oturduğunu ve CHP'nin yeni Cumhurbaşkanı adayının Ali Babacan olacağını ifade etti

İşte Tahir Çalgüner'in o yazısı:

Kılıçdaroğlu siyaseten çok korkak ve ürkek bir siyasetçidir.

Kemalistlerden korkusuna Parti programında 6 ok değişikliğini erteleyen ve hazır olan parti yeni programını sümen altı edip "rapor daha hazırlanmadı" diyebilecek kadar da tırsaklar.

Şimdi de parti tabanının tepkisinden korkan Kılıçdaroğlu yakın zamanda Ankara’da bir evde görüştüğü Abdullah Gül ile Cumhurbaşkanı ortak adaylarının Ali Babacan olduğunu kararlaştırdı.

Ha Ali Veli ha “Veli Ali” … Seçmenle dalga geçer gibi! Onlara parti kurduran güç seni YCHP’nin başına getiren efendilerindir sayın Kılıçdaroğlu !!!

Kılıçdaroğlu ve partisi, geçmişte seçmen tokadını tadan Ecevit’in ve Baykal’ın yaşadığı baraj altı sorununu yaşayacak gibi duruyor.

Sosyal medyaya yerleştirdiği bilinçsiz bir partili trol ekibi ile; “Gerçek Kemalistleri”; ya Perinçekçi! Yada “AKP trolü” olarak yaftalayan Kılıçdaroğlucu sosyal medya çetesi aslında bu tepkilerin ve ayak seslerinin Gerçek Kemalistlerden geldiğinin farkında ve inim inim korkmakta. Ancak korkunun ecele de faydası yok…

YCHP’nin sorunu “Kılıçdaroğlu” gitsin yerine “bir başkası” gelsin sorunundan çok öte yapısal bir sorun.

Bu yapısal sorun; “Kemalizm” İle “Sosyaldemokrasi” arasındaki zıtlıklardan kaynaklanıyor. Bu iki yapı birbirine indirgenemez ve eşitlenemez, sentezi de yapılamaz.

Kılıçdaroğlu’ndan sonra partinin başına kimin geçeceği bile şu anda belirlenmiş durumda.

Emir eri Kılıçdaroğlu, şimdiden Tarihe Atatürk-cülük karşıtı bir “karşı devrimci” olarak geçmiştir.

Başta samimi ve bilinçli alevi kesim olmak üzere tüm vatansever millici seçmen, ilk yapılacak Genel seçimlerde YCHP içindeki bu “sosyaldemokrat” sapkın yapılanma ve ittihatçı kadrolaşmasına karşı gereken cevabı Fetöcülerin ve etnik milliyetçilerin de !! anlayacağı bir dilden toptan verecektir.

Seçmen terledi Yemez..

Darısı diğer partilerin başına…

Yorumlar (3)
Tonguç 11 ay önce
Duplörunu kullanacak yani
Önder torun 11 ay önce
CHP li kere hayırlı uğurlu olsun. CHP bin defin işlerinin hazırlığını yapan K K selasini da A D avutoglu na okutacak, talkinini da kk yapacak anladığım kadarıyla. Atatürk'ün ve İnönü nün kemikleri sizlayacaktir.
Kemal Görmez 11 ay önce
KK projedir.Görevlidir.. Yargılanacaktır.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?