Kılıçdaroğlu, Babacan ve Davutoğlu'na göz kırptı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni parti kuran Ahmet Davutoğlu ve hazırlıkları sürdüren Ali Babacan ile Türkiye'nin geleceğine aynı pencereden baktıklarını söyledi ve "yeni ittifaklar olabilir" dedi.

Kılıçdaroğlu, Babacan ve Davutoğlu'na göz kırptı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni yıl öncesinde bir araya geldiği gazetecilerin Ankara temsilcilerinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ı sıcak mesajlar yolladı yeni ittifakların kapısını aralayacak açıklamalar yaptı:

Yeni particilere göz kırptı

"Yeni ittifaklar olabilir. Türkiye ayrıştı, demokrasiden yana olanlar, otoriter rejimden yana olanlar. Demokrasiden yana olanların ittifak yapması lazım. Gerek Sayın Babacan’ın gerekse Sayın Davutoğlu’nun açıklamalarını dikkatle izliyorum. Güçlü bir parlamenter sistemden yana olduklarını ifade ediyorlar. Sonuçta Türkiye’nin geleceğine aynı pencereden bakıyoruz, farklı düşünsek bile belli konularda. A veya B partisinin iktidar olmasından çok Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu süratle demokratik bir rejimin ihyasıdır. Millet İttifakı sürecinde dört genel başkan, bir metin imzaladık. Burada da böyle bir tablo gündeme gelebilir. Farklı ittifaklar olabilir."

Libya tezkeresini desteklemeyecek

"Askerimizin kanının Arap çöllerine dökülmesini istemiyoruz. Suriye politikasının Türkiye’nin başına açtığı dertleri görmüyorlar mı? İhvan eksenli bir dış politika oluşturursanız geleceğiniz nokta burasıdır. Libya’ya da İhvan kardeşliği için gidiliyor. Sağlıklı bir dış politika yok, derinlik yok, tarih yok. Gerek Suriye gerek Libya açısından izlenen dış politika Türkiye’ye yarar değil zarar getirecektir. Mısır tanklarını soktu, ne olacak şimdi? Askerimiz Libya’da Mısır güçleri ile mi çatışacak? Niye gidiyoruz?"

-(Aygün’den rüşvet istendi iddiası) “Bildiğim kadarıyla rüşvet yok. Okul binası yapımı var.”

-(Sinan Aygün’ün tuzak kurduğu iddiası) “Var tabii. Yargı gerçekten de haksızlığa kılıf oluşturmamalı.”

-(Aygün ihraç edilecek mi?) “Partimizin Ankara İl Başkanlığı süreci başlattı.”

-(Ankara’ya kayyım atanacak iddiası) “Haksızlığa karşı çıkan adamın yerine kayyum mu atanır?”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 1 ay Önce

İnsanoğlu kadar vefasız ve hain yeryüzünde başka canlı yoktur daha dün sizin namusunuza ırzınıza geçecek insanlara şimdi hizmet ediyorlar ırzlarını koruyanı düşman bellemişler

SIRADAKİ HABER

banner5