banner29

Kılıçdaroğlu, CHP'nin Kur'an-ı neden yasaklattığını açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir canlı yayında CHP döneminde yasaklanan Kur'an-ı Kerim okunmasıyla ilgili dikkat çekici itiraflarda bulundu.

Gündem 04.11.2020, 19:20
Kılıçdaroğlu, CHP'nin Kur'an-ı neden yasaklattığını açıkladı

CHP' döneminde Kur'an'ın yasaklanmasıyla ilgili dikkat çekici itiraflarda bulunana CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan, belge gösteriyor, 'CHP Kur'an'ı yasaklattı' diye. Bakıyorsunuz belgede gerekçe var. Yanlış yazılmış, yasaklanmış. Mevlid yasaklandı deniyor ama belgeye göre portakal suyu bile Mevlid'in içine girmiş. Bu yüzden yasaklanmış. Bir ülke nasıl kurulmuş? Yabancı devletlerle yazışmalar, Meclis tutanakları vs. gibi çok değerli belgeler var." şeklin konuştu.

ERKEN SEÇİM ÇAĞRISINI YİNELEDİ

Kılıçdaroğlu, yaptığı erken seçim çağrısına yönelik bir soru üzerine de "Temel çağrıda bulunma gerekçem şu, gerçekten ekonomide çok ciddi bir deprem var aslında. Dolara bakın, avroya bakın nerede, sterline bakın nerede, bizim Türk lirası güneş altındaki kar gibi eriyor. Ciddi bir devalüasyon yaşıyoruz. Yara daha çok sıcak, önümüzdeki günlerde fatura çok ağır olacak" dedi.

Yorumlar (2)
Kemal Ali 8 ay önce
Bu şimdi nasıl bir haber başlığı başlık ne içerik ne . Başlığı atan arkadaş
Ali Kemal 8 ay önce
Sanırım okuduğunu anlamada bi problemin var! İstersen musait zamanda sana he-ce-le-ye-rek okuyayım. Bak bu teklifi her zaman yapmam!
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?