banner29

Kılıçdaroğlu depremden 6 gün sonra Elazığ'a gitme kararı aldı!

24 Ocak'ta yaşanan ve tüm vatandaşlarımızı derinden etkileyen Elazığ depreminin yaraları hızla sarılmaya çalışıyor. Genç-yaşlı herkesin seferber olduğu deprem bölgesine bir çok siyasetçi ve sivil toplum kuruluşu giderek, depremzedelere yardımcı oldu. CHP'den çeşitli belediye başkanlarının gönderdiği erzakları kontrol etmek için Elazığ'a gitmesini ilk ağızdan açıklamalarının ardından, CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da 6. günün sonuna doğru bölgeye gideceğini söyledi.

Gündem 30.01.2020, 16:17
Kılıçdaroğlu depremden 6 gün sonra Elazığ'a gitme kararı aldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın deprem felaketini yaşayan Elazığ'a gitmemekle eleştirdiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aklı yeni başına geldi. Kılıçdaroğlu, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere yarın Elazığ'a gidecek.

Edinilen bilgiye göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Ocak'ta meydana gelen Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alacak, depremzedeleri ziyaret edecek.

Kılıçdaroğlu, Elazığ ziyaretinin ardından Malatya'ya geçecek, depremden etkilenen bölgelerde inceleme yapacak.

Kılıçdaroğlu'na, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da eşlik edecek.

Erdoğan eleştirmişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun Elazığ depremi sonrası deprem vergisi ile ilgisi sorusuna verdiği cevapta “Acaba kendisi oraya gitti mi? Gitmedi. Şimdi bundan sonra herhalde gider; ben söylüyorum ya… Niye gitmedi? Bu ciğer meselesi, ruh meselesi ondan... Bunda öyle bir ruh yok.” Eleştirisinde bulunmuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?