banner29

'Kılıçdaroğlu'na o istihbaratı getiren kişi FETÖ'cü'

Gazeteci Nedim Şener, Adil Öksüz konusunda dün gelen itiraf sonrasında bugünkü köşesinde Öksüz'ün MİT elemanı olduğu iddialarını gündeme getiren isimlerden biri olan Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi: 'Size o istihbaratı getiren FETÖ'cü, inanmayın Sayın Kılıçdaroğlu.'

Gündem 07.03.2020, 17:33
'Kılıçdaroğlu'na o istihbaratı getiren kişi FETÖ'cü'

Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davanın görülmesine dün devam edildi. 

Duruşmada FETÖ'nün MİT'teki mahrem yapılanmasında görev alan Salim Z, örgütün "TSK imamı" Adil Öksüz'ü "MİT'e angaje gösteren sahte belgeyi kendisinin hazırladığını" itiraf etti.

Hürriyet Yazarı Nedim Şener, bugünkü köşesinde iddiayı kendisine bizzat söyleyen isim olan Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek "Size o istihbaratı getiren FETÖ'cü, inanmayın Sayın Kılıçdaroğlu" dedi.

İşte Şener'in yazısının ilgili bölümü:

Adil Öksüz'ün MİT elemanı olduğu yalanının tutması, 15 Temmuz için “tiyatro, kontrollü darbe” diyenlerin elini güçlendirecekti.

"KILIÇDAROĞLU ARADI"

Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi, 27 Eylül 2016 tarihli yazısında bu konuda şu ifadelere yer verdi: “31 Ağustos tarihli ‘Adil Öksüz korunuyor mu?' yazımın çıktığı gün Kemal Bey aradı. ‘Adil Öksüz konusunda bana 20 gün önce önemli bir bilgi geldi' dedi. Merak ettim. ‘Adil Öksüz'ün MİT ajanı olduğuna dair bir istihbarattı' diye konuştu.”

"CHP'Lİ VEKİLLER BU SAHTE BELGELERİ GAZETECİLERE İLETTİ"

Kısa süre sonra da Adil Öksüz'ün MİT elamanı olduğuna ilişkin sahte belgeler, bazı CHP milletvekilleri ile gazeteci ve yazarlara gönderildi.

"BELGELERİN YALAN OLDUĞUNU YAZDIM"

Küçük bir araştırma, bu belgelerin FETÖ işi sahtecilik olduğunu gösteriyordu. Buna karşın sahte belgeler kitaplara, haberlere konu oldu. Ben de 29 Mart 2017 günü Posta gazetesinde belgelerin yalan olduğunu yazdım.

ADİL ÖKSÜZ KONUSUNDA DÜN GELEN İTİRAF: "BELGELER SAHTE, BEN DÜZENLEDİM"

Dün, Rus Büyükelçi Karlov suikastı davasının görüldüğü Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tanık olarak ifade veren, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda (BTK) 2011-2016 yıllarında bilişim uzmanı olarak çalışan, FETÖ'nün MİT'teki mahrem yapılanmasında “TSK imamı” olarak görev yapan Salim Z., “Adil Öksüz'ün MİT'e angaje olduğuna dair, MİT elemanı olduğuna dair belgeyi ben yaptım” dedi.

Artık Adil Öksüz'ün MİT elemanı olduğu yalanı ve buna dair belgelerin FETÖ işi sahtecilik olduğu itiraflarla mahkeme kayıtlarına girdi.

FETÖ yalnızca sahte belge hazırlamamış, bu konudaki yalanı muhalefet partilerine ulaştırmıştı.

KILIÇDAROĞLU'NA O İSTİHBARATI KİM GETİRDİ?

Ben 27 Nisan 2016'da Posta gazetesindeki köşemde Sayın Kılıçdaroğlu'na şu soruyu sormuştum: “Size Adil Öksüz'ün MİT ajanı olduğuna dair istihbaratı kim getirdi?”

Bu soru bizi gerçeğe götürecekti. Sorum hâlâ geçerli. Ama biliyorum, cevap vermeyecek. Kendisine tavsiyem, Kılıçdaroğlu “o istihbaratı” getirenlere güvenmesin, çünkü onlar FETÖ'cü...

Yorumlar (1)
Günel Avakat. 1 yıl önce
Bir Birine Çok Benzeyiler 15 Temmuzu Yapan Amerka Fetoda Onları Destekledi 15 Temmuz Başarılı Olsa İdi Çumurbaşkanı Kılınçlaroğlu Olmalı İdi Erdoğanı İse Başka Ölkeye Kaçırıp Hain İsmi Vereçekdiler Çok Zor Erdoğan Türk Halkına Çok Şeyler Yapdı Şunu Görmek İstemiler Çebheni Sadeçe Görmek İsteyiler Çebhe Söylenir Suriyenin Türküyede Ne İşi Var Suriye Türk Halkında Müsafir Gibi Geldi Paranızı Ekmeyinizi Böldünüz Tamam İndi Kapıları Açdınız Gedin Dediniz Avropa Kabul Etmir Müsafir İstemirik Deyir Çebhe Ne Yapağ Günahsız İnsanları Gülleyle Öldürekmi Çok Zor Çebhenin Yuvasın Kapısın Döysen Açam Bene Ekmek Ver Çebhe Kapını Bağlar Ekmekim Yok Öl Millet Neçe Taraç Olur Olsun Ne İşim Var Düşmenlere Mühtaç Olur Olsun Ne İşim Var Koy Ben Tok Olum Nedi Karim Dünyavi Çahan Aç Olur Olsun Ne İşim Var Çebheye Kalan Sadeçe Türk Halkına Hayanetidi İller Deyişeçek Çebhenin Kötülükleri Bir Bir Üze Çıkaçağ
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?