Kılıçdaroğlu: O köylülerin PKK'dan farkı yok

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalar elektiriği üzerine çekti. Bugüne kadar 70 şehit veren Çubuk'un Akkuzulu Köyü'nde yaşayan vatandaşlarımız için 'PKK'dan farkları yok'' ifadelerini kullandı

Kılıçdaroğlu: O köylülerin PKK'dan farkı yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde, şehit yakınlarının tepkisiyle karşılaşan Kılıçdaroğlu zehir zemberek konuştu.

31 Mart yerel seçimlerinde terör örgütü PKK'nın siyasi ayağı HDP''yle ittifak yapan CHP'nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugüne kadar 70 şehit veren Çubuk'un Akkuzulu Köyü'nde yaşayan vatandaşlarımız için kullandığı ifadeler büyük tepki çekti.

ŞEHİT YAKINLARI İÇİN 'PKK'DAN FARKLARI YOK' !

Kılıçdaroğlu, 2 yıl önce Artvin'de kendisine yönelik gerçekleştirilen PKK saldırısını hatırlattı ve "Çubuk'taki saldırıyı gerçekleştirenlerin PKK'dan bir farkı yok" dedi.

ŞEHİT YAKINLARINA: BUNLAR MÜSLÜMAN MI?

"O şehit cenazesine katılan tek genel başkan benim." diyen CHP lideri, "Daha namazın başında, sloganlar, hakaretler atıldı... Bırakın bari bir Fatiha okunsun. Bırakın bari bir helallik olsun. İzin vermiyorlar. Bunlar gerçekten Müslüman mı dedim. Bunlar gerçekten şehit ailesine saygı gösteriyorlar mı?" ifadelerini kullandı.

YAPTIĞIYLA SÖYLEDİĞİ UYUŞMUYOR!

Kılıçdaroğlu, "Hayatımda iki kez polisin Akrep diye tanımladığı araca bindim. İlki PKK'nın saldırısı. Akkuzulu köyünde de Akrep aracına bindim. Onların da PKK'dan hiçbir farkı yoktu. Bana saldıranlar aynı zamanda PKK'lı. PKK ülkeyi bölmek istiyor, onlar da aynı amaçla hareket ediyorlar. Aynı yolun yolcusular. Biz sakinliğimizi koruduk." diyerek yine skandala imza attı.

Kılıçdaroğlu'nun sözlerine sosyal medyadan tepki yağdı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 00:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5