banner29

Kılıçdaroğlu "Şehitler tepesi" açıklamasında çark etti! 'Boş değil ki...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Arif Nihat Asya’nın şiirinden alıntı yaparak söylediği, “Şehitler tepesi boş değil” sözünü eleştirirken, şehitlerimiz üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geri vites yaptı. Kılıçdaroğlu, “Çok güzel bir şiir aslında. Şehitler tepesi zaten boş değil ki.” dedi.

Gündem 03.03.2020, 14:35
Kılıçdaroğlu "Şehitler tepesi" açıklamasında çark etti! 'Boş değil ki...'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında partililere seslendi.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, İdlib’e yönelik tepki çeken açıklamalarını sürdürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Arif Nihat Asya’nın şiirinden alıntı yaprak söylediği, “Şehitler tepesi boş değil” sözünü eleştiren Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde şehitlerimizi siyasi propagandasına alet etmeye çalışarak, “Söz veriyorum, Millet İttifakı’nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak” demişti.

Bugün aynı konuya değinen Kılıçdaroğlu, geri vites yaptı.

“Biraz vicdan, ahlak lazım, biraz adalet, hukuk, insana saygı lazım” diyen CHP lideri, “Şehitler tepesi boş kalmayacak, diye açıklama yaptı. Arif Nihat Asya'nın bir şiiri. Çok güzel bir şiir aslında. Şehitler tepesi zaten boş değil ki. O tepede yüz binlerce şehit var.” dedi.

Daha önce Erdoğan’ı bu sözlerden dolayı eleştiren Kılıçdaroğlu, gelen tepkilerin üzerine kendisi de aynı üslubu takındı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?