Kılıçdaroğlu: Siyaseti bırakmamı istiyorlar...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çocuklarının siyasete girmek istemediğini, kendisinin de devam etmesinden rahatsız olduklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu: Siyaseti bırakmamı istiyorlar...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV'de yayımlanan "Liderlerle Bayram Sohbetleri" programında soruları yanıtlarken çocukluk yıllarını ve yaşam öyküsünü de anlattı.

Ramazan Bayramı'nı kutlayan Kılıçdaroğlu, Bingöl'ün Genç ilçesinde yaşadığı çocukluk dönemine değindi. Bayramlarda en güzel kıyafetlerini giydiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, tanımadığı ailelere gidip bayramlaştığını, harçlık verenleri diğer arkadaşlarına söylediğini dile getirdi.

Bingöl'ün Genç ilçesinde ilkokul beşinci sınıfı ve ortaokulu okuduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, halen o dönemden görüştüğü kişilerin bulunduğunu anlattı.

"Çocuklarım, siyasete devam etmemden rahatsız"

Hangi takımı tuttuğunun sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, "Ben ve eşim Fenerbahçeliyiz, 3 çocuğum ise Galatasaraylı." dedi.

"Çocuklarınızdan siyasete girmeye heveslenen var mı?" sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Hayır. Çocuklar ben siyasette kaldığım için biraz rahatsızlar aslında. Oğlum siyaset bilimi okudu zaten. Siyaseti yakından izliyor ama sıcak siyasete ilgisi yok. Çocukların da öyle sıcak siyasetle ilgileri yok. Seçimden seçime gidip oy kullanırlar sadece." açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Günel
Günel - 3 ay Önce

Siyaseti Burakma Siyaset Kendini Burakaçağ Çünkü Siyasetde Bıkdı Yoruldu Çebhe Lideri Kendini Melek Sanma Kendi Partin İller Önçe 1945 Çi İlde Azerilerin Ölümüne Bakıp 146 Azerini Staline Teslim Etmisiniz Azeriler Yalvarıp Bizi Staline Vermeyin Söyleyip Ama Siz Azerilere Rehminiz Gelmeyip Türklerin Gözü Önünde Kardaş Dedikleri Azeriler Şehid Olur Çok Kötü Tarik İnsan Üzülür Türkler Azerilere Şunu Yapmazdı Hanı Kendi Kahramanlarınız Umarım Tarikde Kötü İzler Gizledilip

tugo
tugo - 3 ay Önce

...aman abi, sakın bırakma...sen bize lazımsın...

SIRADAKİ HABER

banner5