banner29

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu şaşırtmadı! Lozan programına katılacak...

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya Camii'nde 24 Temmuz'da cuma namazıyla yapılacak olan açılışa liderleri de davet etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daveti geri çevirdi. CHP lideri kararına bahane olarak ise ibadetin kameralar önünde gerçekleştirilmesini hiçbir zaman doğru bulmamasını gösterdi.

Gündem 21.07.2020, 13:58
Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu şaşırtmadı! Lozan programına katılacak...

Ayasofya'nın cami olarak kullanılması kararı sonrası açılış 24 Temmuz'da cuma namazıyla yapılacak. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş cuma namazı için liderlere davette bulundu.

Kılıçdaroğlu daveti reddetti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ibadetin kameralar önünde yapılmasını doğru bulmadığını bildirerek daveti kabul etmediği öğrenildi.

Bahanesi: Kamera önünde ibadete karşıymış

Kılıçdaroğlu, davet için teşekkür ederken gelmeme sebebini ise ibadetin kameralar önünde gerçekleştirilmesini hiçbir zaman doğru bulmadığını belirterek izah etti.

CHP kaynakları daveti doğrularken şunları ifade etti: "Bugün bazı gazete ve köşe yazılarına yansıdığı üzere, Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş, Ayasofya'da kılınacak cuma namazı için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayarak davette bulundu. Davet için teşekkür eden Sayın Genel Başkanımız, ibadetin kameralar önünde gerçekleştirilmesini hiçbir zaman doğru bulmadığını belirterek, daveti geri çevirdi. Bilindiği üzere Sayın Genel Başkanımız, Adalet Yürüyüşü sırasında Ramazan Bayramı namazını da küçük bir köy camiinde, kameralara kapalı bir ortamda kılmıştı. Bunun temel sebebi, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun "ibadet Allah için yapılır, siyaset için değil" düşüncesine inanmasıdır."

İBB Başkanı İmamoğlu da katılmayacak

Öte yandan 24 Temmuz'da kılınacak namaz için Ayasofya'da hazırlıklar devam ederken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun o gün Ankara'daki Lozan programına katılacağı ortaya çıktı.

Yorumlar (2)
Tuğrul 8 ay önce
Bahane kamera önüymüş !!
Yahu adam belkide namaz kılmayı bilmiyordur.
Tüm objektifler yanlış yaptığını belgelediğinde ayıkla princin taşını
Mustafa ciftci 8 ay önce
Sayin kilictaroglunun muslumanlik anlayisinda ruku ve secdesi olan namaz yoktur
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?