banner30

banner29

'Kırmızı yelekliler' Kılıçdaroğlu'nu devirmekte kararlı!

CHP'li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın, yeniden aday olarak açıklanması zaten karışık olan CHP'yi iyice karıştırdı. Yönetim kurulunun istifa kararı aldığı CHP Maltepe İlçe Teşkilatı'na üye bir grup, Ankara'ya yürüyüşünü 6. gününde de devam ettiriyor.

Gündem 13.02.2019, 11:08
'Kırmızı yelekliler' Kılıçdaroğlu'nu devirmekte kararlı!

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın, 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilmesine tepki gösteren kırmızı yelekli CHP'liler, 'Temiz toplum, temiz siyaset' pankartı açarak, Ankara'ya yürüyüş başlattı.

"Hak, hukuk, adalet" sloganları atılıyor

Grup, polis ekiplerinin güvenlik uyarısı nedeniyle güzergahın bir bölümünü araçlarla geçtikten sonra, Seka Park'ta toplandı ve yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde, "Hak, hukuk, adalet" sloganları atarak, Ankara yönüne doğru yürüyüşe geçti.

"İlhan Cihaner yürüyüşe destek verdi"

CHP Parti Meclisi üyesi İlhan Cihaner'in yürüyüşe destek verdiğini belirten CHP Maltepe Belediye Meclis Üyesi Mehmet Türkyılmaz, "Yürüyüşümüzün sebebi; sadece Maltepe değil, Türkiye genelindeki atamalarla ilgili. Yanlış atamalar olabilir, her insan hata yapabilir. Biz yanlıştan dönülmesini ve tekrar gözden geçirilmesini istiyoruz." diye konuştu.

"Geleceğimiz için yürüyoruz"

​Türkyılmaz, adaletsizliğin olduğu her yerde seslerini yükselteceklerini vurgulayarak, "Biz daha iyi bir Cumhuriyet Halk Partisi istiyoruz. Daha iyi adaylarla seçime hazırlanmak istiyoruz. Türkiye'nin kurucu partisiyiz, geleceğimiz için yürüyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?