banner29

Kıtada sadece 5 ülke kaldı! Bir ülkede daha koronavirüs görüldü...

Doğu Afrika ülkesi Brundi’de 5 kişiye yapılan testin ikisinin pozitif sonuçlanmasıyla ülkede ilk koronavirüs vakalarının görüldüğü açıklandı. Öte yandan Afrika kıtasında 5 ülkede henüz koronavirüs görülmedi.

Gündem 01.04.2020, 09:02
Kıtada sadece 5 ülke kaldı! Bir ülkede daha koronavirüs görüldü...

Tanzanya üzerinden Burundi'ye gelen ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) semptomu gösteren 5 kişiye yapılan testlerden ikisinin sonucu pozitif çıktı.

Doğu Afrika ülkesi Burundi'de ilk yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının görüldüğü bildirildi.

5 kişiden 2’si pozitif

Sağlık Bakanlığınca yapılan açıklamada, Tanzanya üzerinden ülkeye gelen ve Kovid-19 semptomu gösteren 5 kişiye yapılan testlerden ikisinin sonucunun pozitif çıktığı belirtildi.

“Hazırlıklar önceden tamamlandı”

Vakalardan ikisinin eski başkent Bujumbura'daki Bumerec Hastanesinde tedavi altına alındığının aktarıldığı açıklamada, Burundi'nin olası vakaları göz önüne alarak önceden hazırlıklarını tamamladığı ifade edildi.

Açıklamada Kovid-19 ile mücadele ve halkı bilinçlendirme kampanyalarının devam ettiği, virüsün bulaşma riskini azaltmak için sağlık ve hijyen kuralarına uyma gerekliliğine vurgu yapıldı.

Kıtada sadece 5 ülke kaldı

Kıtanın 54 ülkesinden sadece Malavi, Komorlar Birliği, Lesotho, Sao Tome ve Principe ile Güney Sudan virüsün görülmediği ülkeler olarak kaldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?