banner29

Kızı için HDP'nin önüne gitti! Nöbete bir anne daha katıldı...

HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi 13'üncü gününde de sürüyor. Çocuklarını eli kanlı terör örgütünün elinden kurtarmak isteyen ailelerin sayısı 34'e yükseldi.

Gündem 15.09.2019, 21:50
Kızı için HDP'nin önüne gitti! Nöbete bir anne daha katıldı...

Bursa'dan Diyarbakır'a gelen anne Türkan Mutlu, 7 yıl önce 17 yaşındayken örgütün ağına düşen kızı Ceylan Tekin'in bulunması için HDP önündeki eyleme katıldı.

Anne Türkan Mutlu kızını televizyonda Kobani’de olduğunu gördüğünü söyleyerek perişan halde olduğunu söyledi.

Mutlu, “Kızımın adı Ceylan Tekin, soyadlarımız ayrı, Bursa’dan geliyorum kızım 7 yıldır kayıp. Kızım kaçırıldı, beynini yıkıyorlar, ilk önce iyi bir dille kendilerini yaklaştırıyorlar, sonra bir çamura giriyorlar artık kurtulmak yok. Sonra bunun üzerinden siyaset yapıyorlar. Dün akşam televizyondan izledim onların çocukları havuzlarda, tatillerde, benimki ise nerede. Kızım normalde bu ay öğretmen olacaktı, öğrenci yetiştirecekti. Kızımı televizyonda Suriye Kobani’de gördüm, kızım perişan halde. Irak’a gittim bana göstermedi, kaç saat bekledim yalvardım, bana git yarın gel dedi, bende hotelde kaldım ertesi gün gittim, beni kandırdılar. Bana 'İstanbul’da Sultanbeyli'de BDP binasına gidin oradan Ceylan’dan haber alacaksınız' dedi. Milletvekili Leyla Güven, çıkıp birkaç anneyi kandırdıklarını ve oraya gönderdiklerini söyledi, onunda evladı var, o akşam güzel sofralarda güzel yataklarda yatarken bizimkiler dışarıda yatıyor. Ben gidip onların ne şartlar altında yattıklarını gözümle gördüm. Benim okuma yazma ve siyasetle bir işim yok, benim çocuklarımın üzerinde Kürt siyaset yapmayın” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?