banner29

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan skandal Barış Pınarı açıklaması

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Barış Pınarı Harekatı'nın dördüncü gününde açıklama yaptı. Akıncı, açıklamasında harekata destek belirtmediği gibi Kıbrıslı Türklere yönelik katliamlara son veren 1974 Barış Harekatı'nın da bir savaş olduğunu iddia etti

Gündem 13.10.2019, 08:28
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan skandal Barış Pınarı açıklaması

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatı dördüncü gününde açıklama yaptı.

1974 KIBRIS VE PINAR BARIŞI HAREKATI İÇİN SKANDAL SÖZLER

Akıncı, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, operasyona açık bir destek belirtmediği gibi, Kıbrıslı Türklere yönelik katliamlara son veren 1974 Barış Harekatı'nın da bir savaş olduğunu savundu.

"AKAN SU DEĞİL KANDIR"

Akıncı, "1974'te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır. Bu nedenle bir an önce dialog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
ADİL SARMUSAK 2 yıl önce
BİZ İTTİHAT VE TERAKKININ İNGİLİZLERE KİRAYA VERDİĞİ KIPRİSİ GERİ ALMAK İSTEDİK AMMA NERDEN BİLELİMKİ O ASIL TÜRK EVLATLARI İNGİLİZLEŞMİŞLER.YAZIKLAR OLSUN SENİN ADINA. BE ŞEREFSİZ BİZ OTUZ YILDIR NE YAPIYORDUK HANKİ DİBLOMASİ YOLUNU DENEMEDİK SENİN KENDİNDEN HABERİN OLMADİĞİ GİBİ DÜNYADANDA HABERİN YOK SEFİL HERİF.
Besledikleri iz hep bize hırlıyor Filistin Suriyelilerin kıbrıslılar hepsi yani 2 yıl önce
Mehmet şah
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?