Kocaeli başsavcısı FETÖ'den beraat eden çaycı teyzeyle mi mücadele ediyor?

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz'ın geçtiğimiz gün FETÖ'den beraat etmiş bir çaycı kadını gündeme getirerek Kocaeli milletvekillerini zan altında bırakmasının ardından dikkat çeken gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Konuyla ilgili bir yazı kaleme alan istekocaeli.com yazarı Enver Everdi, başsavcıya cevaplaması için bir dizi soru sordu. Başsavcı'nın ''FETÖcü'' olmakla itham ettiği çaycı kadının ise hakkında açılan davadan 3 ay önce Beraat ettiği öğrenildi! İşte Başsavcı'nın skandal açıklamalarına karşı kaleme alınan o yazı...

Kocaeli başsavcısı FETÖ'den beraat eden çaycı teyzeyle mi mücadele ediyor?

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz'ın 2019 yılını basın mensuplarına değerlendirdiği bir konuşmada kullandığı ifadelerin etkisi halen daha devam ediyor. '

'Sayın Başsavcım böylesine zor bir görevi ifa ederken FETÖ davalarının yine bir çaycı ile anılması beni ziyadesi ile üzmüştür.'' diyen istekocaeli.com yazarı Enver Everdi, başsavcıya bir dizi sorular sordu.

İşte Enver Everdi'nin söz konusu yazısı:

Bugün gazetemizde çıkan haber ile ilgili bu yazıyı yazmak elzem oldu. Öncelikle elimden geldiğince yorum yapmadan elimizdeki bilgiler ışığında konuyu ele almaya çalışacağım.

1. Sayın Başsavcım açıklamalarınızda yer alan dosya bu dosya mıdır?

2. Eğer bu dosya ise konuyla ilgili yeni bir gelişme mi var?

3. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yok ise beraat etmiş ve üzerinden üç ay geçen bir dosya ile ilgili eksik bir bilgilendirme mi var?

4. Basına yaptığınız açıklamalardan sonra milletvekilinin haksız hukuksuz bir talepte bulunduğu algısı oluşmuş ve ulusal basında olay çok daha yanlış servis edilmiştir.

5. Milletvekili tam olarak sizden ne talep etmiştir.

6. Davaya konu olan dosya ile ilgili yaptığınız açıklamaların yanlış anlaşıldığını düşünüyor musunuz?

7. Bir milletvekilinin şehrindeki haksızlığa uğradığını düşündüğü bir vatandaşla ilgili sizle görüşmesinde bir sakınca var mıdır?

8. Bu görüşmede size herhangi bir saygısızlık yapıldı mı?

9. Görüşmeye konu olan dosya bu ise ortada kamu vicdanını rahatsız eden bir durum var mıdır?

10. Dosya ile ilgili yeni bir gelişme yok ve açıkladığınız dosya bu ise beraat etmiş bir kişi ile ilgili konuyu tekrar kamuoyuna sunmanızın sebebi nedir?

Sayın Başsavcım böylesine zor bir görevi ifa ederken FETÖ davalarının yine bir çaycı ile anılması beni ziyadesi ile üzmüştür. 50 yaşında çaycılık yapan bir kadınla FETÖ mücadelesini anlamakta ve anlatmak da zorlanıyorum. 3 ay önce beraat etmiş bir kişiyle ilgili yeni bir gelişme yoksa neden gündeme getiriliyor. Ancak sizin de açıklamalarınızda dile getirdiğiniz ve bizim ulaştığımız bilgiler ışığında ortada bir baskı veya rahatsız edici bir durum görülmemektedir. Konuyla ilgili bizlerin bilmediği sizin açıklamadığınız bir gelişme ya da durum var mıdır?

Son olarak şunu belirtmek isterim ki Milletvekili ve Başsavcı bir dosya ile ilgili istişare edebilirler bunda kötü hiçbir şey yok. Yeter ki haksız hukuksuz bir talepte bulunulmasın. Eğer söylediklerimiz olmadı ise açılamalarınızın yanlış anlaşıldığını düşünüyor musunuz? Kamuoyunu ilgilendiren bu gibi durumlarda herkesin daha dikkatli davranması ve yanlış anlaşılmalara mahal vermemesi gerektiği inancındayım.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5