banner29

Komiser yardımcısının kullandığı silahın mili yerinden fırlayıp gözüne saplandı

Ankara'da atış talimi esnasında parçalanan silahın mili gözüne isabet eden polis memuru feci şekilde yaralandı. Polisin görme kaybı yaşamayacağı belirtilirken, bazı polislerden söz konusu marka silahın kullanılmaması çağrısında bulunduğu belirtildi.

Gündem 17.03.2021, 14:25 17.03.2021, 14:55
Komiser yardımcısının kullandığı silahın mili yerinden fırlayıp gözüne saplandı

Ankara'da Asayiş Şube müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı O.Ö, beylik tabancası ile Karacakaya Ankara Emniyet Müdürlüğü Atış Poligonu'nda atış talimi yaptığı sırada ateşlediği tabancasının atış mekanizmasının yerinden çıkması sonucu içerisinde bulunan yay ve mil sağ gözünün altına saplandı. İlk müdahelenin ardından komiser yardımcısı hastaneye kaldırıldı. Yaralı polisin görme riski taşımasının ardından Gazi Hastanesi'ne sevk edildiği belirtildi.

GÖRME KAYBI YAŞAMASI BEKLENMİYOR

Hastanede acil ameliyata alınarak, göz altına isabet eden mil çıkarılan polisin görmesinde ise önemli bir kayıp olmayacağı öğrenildi. Diğer yandan, atış sırasında parçalanan tabanca ise incelemeye alındı. Olayın ne şekilde geliştiği, tabancadaki parçalanmanın nasıl olabileceğinin netliği ise araştırma sonucu belirlenecek. Konuyla ilgili Cumhuriyet Savcılığı da soruşturma başlattı.

POLİSLERDEN O MARKA SİLAHI KULLANMAYIN ÇAĞRISI

Yaşanan üzücü olayın ardından bazı polis memurları, söz konusu markadaki silahların kullanılmaması yönünde çağrıda bulundu. Bazı isimlerin silah firmasını savunup, komiser yardımcısını hatalı bulması polislerin tepkisini iyice arttırdığı gözlendi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?