banner30

banner29

Komşu ülkeden büyük alçaklık! Esed'e destek güç gönderdiler

İran tarafından desteklenen gruplar, kahraman askerlerimizin İdlib'de ağır darbeler vurduğu Esed rejimine 400 unsurluk takviye güç gönderdi.

Gündem 05.03.2020, 17:16 05.03.2020, 17:20
Komşu ülkeden büyük alçaklık! Esed'e destek güç gönderdiler

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) İdlib'de ağır darbeler indirdiği Beşşar Esed rejiminin kara gücü konumundaki İran destekli gruplar, saflarını güçlendirmek ve kayıplarını telafi etmek için 400 civarında unsurunu önceki gün Irak üzerinden Suriye'nin Deyrizor iline getirdi.

Askeri eğitimlerini İran'da tamamlayan ve İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun emrindeki terörist unsurlar, dün Deyrizor'dan İdlib'deki cephe hatlarına sevk edildi.

Kaynaklar, terörist unsurların Türk SİHA'larınca hedef alınmamak için İdlib'in güneyindeki Serakib hattına, askeri araçlar yerine minibüslerle gönderildiğini belirtti.

Geçen ay da sevkiyat yapılmıştı

İran destekli yabancı terörist gruplar geçen ay da Irak üzerinden getirdikleri 400'den fazla yabancı teröristi İdlib'e göndermişti.

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde rejim saflarında yüzlerce unsurunu kaybeden söz konusu gruplar, ölen mensuplarının cesetlerini Deyrizor üzerinden Irak'a taşıyor.

İran destekli grupların Suriye'deki varlığı

İran destekli yabancı terörist gruplar, en yoğun şekilde Irak sınırındaki Deyrizor'da varlık gösteriyor.

İran, Irak, Lübnan, Afganistan ve Pakistan kökenli terörist grupları, İran Devrim Muhafızları mensupları komuta ediyor.

Halihazırda, İran Devrim Muhafızları, Kudüs Tugayı, Nüceba Hareketi, Bakir Tugayı, 104. Tugay ve 4. Fırka'ya bağlı Gays güçlerinden oluşan askeri unsurlar, İdlib ve Halep kırsalında rejim saflarında savaşıyor.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Allah Esede Bela Versin Ona Destek İrandan Çebheden Geler Ateşkes Olduğu Söylenilir Şuna Kimse İnanamaz Türk Halkı Her Zaman Tetikde Erdoğan Gibi Lider Her Şeyi Anlayır Çoçuklar Bele Her Şeyi Anlayır Esed Düşmen Savaşsız Dayanamaz Oyun Oynamağ Esedin İşi
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?