banner30

banner29

Konya'da asılan 'Maide Suresi'ni içeren afişler İslam karşıtlarını rahatsız etti

Milli Gençlik Vakfı (MGV) ve Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya’da otobüs duraklarına Maide Suresi 51. ayeti içeren afişler astırdı. Söz konusu afiş sosyal medyada gündem olurken, İslam karşıtları da olayın 'ırkçılık' olduğunu iddia etti.

Gündem 22.10.2019, 16:53 23.10.2019, 12:44
Konya'da asılan 'Maide Suresi'ni içeren afişler İslam karşıtlarını rahatsız etti

Dini ve milli konularda toplumsal tepkilerini ortaya koyan kuruluşların başında gelen MGV ve AGD'nin Konya'da otobüs duraklarına astırdığı afişler İslamofobik kesimi rahatsız etti. Sosyal medyada AGD ve MGV'nin üzerinden İslam dini hakkında çirkin ifadeler kullanıldı. 

AYETLE MESAJ VERİLDİ

Saadet Partisi'nin gençlik derneği olarak bilinen Anadolu Gençlik Derneği ile Milli Gençlik Vakfı'nın hazırlattığı afişte Maide Suresi'nin 51. ayetine yer verildi. Ayette tam olarak, ''Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, O'da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu doğru yola eriştirmez.'' ifadeleri yer almaktadır.

İSLAM; YAHUDİ VE HRİSTİYANLARI DÜŞMAN GÖRMEZ

Maide Suresi 51. ayetle ilgili sosyal medyada yapılan İslam karşıtı yorumların yanlış olduğu belirtilirken, konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ilahiyatçılar 'Bir ayetin tek başına değerlendirilemeyeceği'ni belirtti. Söz konusu ayetten dinler arası bir çatışma hükmü çıkaranların da yanıldığı vurgulandı. Ayetle ilgili genel görüşlerin başında, ''Yahudi ve Hristiyanlarla dinlerinden dolayı dostluk edilemez, başka özelliklerinden dolayı Yahudi ve Hristiyanlarla dostluk edilebilir.'' yorumu gelmektedir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?