banner29

Koronavirüs fırsatçıları için bakanlık harekete geçti!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, koronavirüs fırsatçıları için harekete geçti. Bakanlık Vimer-189 hattında uzman ekiplerin görevde olduğunu duyurdu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Koronavirüs nedeniyle bazı ürünlerde yapılan haksız fiyat artışı ve stokçuluk iddialarına ilişkin olarak şikayetleri almak üzere Bakanlığımız VİMER-189 ihbar hattında uzman bir ekip görevlendirilmiştir. Konu ile ilgili şikâyetlerinizi hattımıza iletebilirsiniz" ifadelerine yer verildi.

Gündem 12.03.2020, 16:22 12.03.2020, 16:34
Koronavirüs fırsatçıları için bakanlık harekete geçti!

Türkiye'de koronavirüs vakasının ortaya çıkmasının ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan fırsatçılar ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Bakanlık Vimer-189 hattında uzman ekiplerin görevde olduğunu duyurdu.

Açıklamada, "Haksız fiyat artışı ve stokçuluk yapmak suretiyle vatandaşlarımızın mağduriyetine neden olan fırsatçılarla ilgili süreç, yasal işlem başlatılmak üzere bakanlığımızca yakından takip edilmektedir." ifadesi kullanıldı.

Uzman ekipler görevde

Bakanlık fırsatçılar için "Koronavirüs nedeniyle bazı gıda maddeleri, hijyen ürünleri ve tıbbi malzemeler gibi ürünlerde yapılan haksız fiyat artışı ve stokçuluk iddialarına ilişkin olarak şikayetleri almak üzere Bakanlığımız VIMER-189 ihbar hattında uzman bir ekip görevlendirilmiştir. Vatandaşlarımız konu ile ilgili şikâyetlerini söz konusu hattımıza iletebilirler" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?