banner29

Koronavirüs Meral Akşenerin evinin içine kadar girdi!

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, evinde çalışan bir yardımcısının koronavirüse yakalanmasının ardından kendisinin de test yaptırdığını ve sonuçların negatif çıktığını söyledi.

Gündem 06.04.2020, 10:30
Koronavirüs Meral Akşenerin evinin içine kadar girdi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den koronavirüs (Kovid-19) itirafı geldi. Akşener, "Evimde çalışan yardımcım koronaya yakalandı. Biz de test yaptırdık. Sonuç negatif çıktı. Büyük tedirginlik yaşadık. Ama çok şükür iyiyiz" dedi.

Akşener, ilk koronavirüs vakası açıklandığında Tekirdağ'daydı. Programını yarıda kesip Ankara'ya döndü. Salgın Türkiye'ye ulaştığından beri dikkatli davranan Akşener, uyku düzenini, beslenmesini değiştirdi. Görüşmelerinde teknolojiyi kullandı. Evden çıkması gerektiğinde ise 'sosyal mesafe' kuralını uyguladı.

"Ağırlıklı olarak evde kalıyorum"

Sözcü'ye konuşan Akşener, "Ankara'ya döndüğümüzde de partideki sağlık kurulumuzun yönlendirmesiyle, ben ve yakın çalıştığım ekibime koronavirüs testi yapıldı. Sonuçlar negatif çıktı. O zamandan beri de ağırlıklı olarak evde kalıyorum" dedi.

"Evimizdeki yardımcı kovıd-19 belirtileri gösterdi"

Akşener, şu şekilde devam etti:

"Sosyal mesafe kurallarını uyguluyorum. Alışverişleri eşim yapıyor, o da sosyal mesafe ve hijyen kurallarına üst düzeyde özen gösteriyor. Yalnız birkaç gün önce bir olay yaşadık. Evimizde 20 yıldır sigortalı olarak çalışan yardımcım Kovid-19 belirtileri göstermesi üzerine hastaneye götürüldü ve yapılan test pozitif çıktı. Biz de yeniden test yaptırdık, sonuçlarımız negatif."

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Korkma Maral Hanım Virüs Kendinize Bulaşmaz Virüs Günahsız İnsanlara Çok Bulaşır Günahı Olanlar Sayça Az Virüsa Bulaşır Sizin Yadaşlarınızdan Virüsdan Ölen Yok Korkma KÖTÜYE BİR ŞEY OLMAZ VİRÜS KÖTÜLERİ SEVİR
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?