banner30

banner29

Koronavirüs planlanmış bir deney mi? Gündemi sarsan iddia...

Sosyal medyada son günlerde yayılmaya başlayan bir mesaj gündeme bomba gibi düştü. yayınlanan mesajda koronavirüsle ilgili dikkat çeken iddialara yer verildi.

Gündem 03.04.2020, 13:55 03.04.2020, 15:33
Koronavirüs planlanmış bir deney mi? Gündemi sarsan iddia...

Sosyal medya kullanıcıları tarafından Facebook, Twitter, Whatsapp gibi etkileşimin yüksek olduğu mecralarda yayılan bir iddia kamuoyuna "koronavirüs planlanmış bir deney mi?" sorusunu sordurdu. Söz konusu paylaşımda koronavirüsün küresel ısınmanın etkilerini azaltmak amacıyla planlı şekilde dünyaya yayılan bir "soğutma" projesi olduğu dile getirildi.

İşte dikkat çeken o paylaşım:

"1.    Bu salgın bilimsel , sosyal , iklimsel  digital planlı bir deneydir.
2.     Aralık 2015'te Paris'te imzalanan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi gereğince 2020 yılından başlamak üzere 2030 yılına kadar dünyanın soğutulması kararlaştırılmıştır.
3.     Trump, Obama tarafından imzalanan bu sözleşmenin ABD'ye karşı bir ekonomik savaş olduğunu söylemiştir.
4.    Dünya Meteroloji Örgütü 6 şubat 2019 da yaptığı açıklama ile 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarının son 170 yılın en sıcak yılları olduğunu ve yükselme eğrisinin devam ettiğini belirtmiştir.
5.    Bu gelişmeler olurken Dünya Sağlık Örgütü tüm dünyaya bir salgına hazırlanılması talimatı vermiştir. Türkiye'de 13 Nisan 2019 da yayınlanan Pandemi Genelgesi ile hazırlıklar başlamış ve Ağustos, Eylül 2019 aylarında illerin tamamı hazır hale getirilmiş ve Ulusal Pandemi Planı yayınlanmıştır.
6.    AKP ve MHP nin ortak teklifi ile Termik Santrallere verilen ilave süreye ilişkin kanun Erdoğan tarafından VETO edilerek Termik Santraller Aralık 2019 dan itibaren kapatılarak Türkiye Salgına hazır hale getirilmiştir.
7.    Salgın Pandemi Bill Gates ve John Hopkins Üniversitesi tarafından Newyork da 18 Ekim 2019 tarihinde 3.5 saat süren bir simülasyon ile tüm dünyaya ilan edilmiştir.
8.    Halen ABD deki tüm veriler dünyaya John Hopkins üniversitesi tarafından servis edilmektedir.
9.    Salgın pandemi süresinin Dünya için 6 ay olduğu açıklanmıştır. ilk vaka 17 Kasım 2019 da Çin de başlamış olup 6 aylık süre 17 Mayıs 2020 de dolmaktadır. Yani bu salgın Dünyada Mayıs sonu itibariyle tamamen bitecektir.
10.    10. Ulusal düzeyde yani Türkiye için ise salgının süresinin 6 hafta olduğu Ulusal Plan da açıkça belirtilmiştir. Türkiye de ilk vaka 19 Şubat 2020 de Rize de tesbit edilmiştir. Buna göre 12 hafta 13 mayıs 2020 de dolmaktadır.
11.    Salgınların başından ve sonundan 3-4 haftasının KULUÇKA ve SÖNME olarak kabul edebiliriz. Buna göre Türkiye de 20 Nisan civarında ölümler bitecektir. Dünya da ise 30 nisan son diyebiliriz.
12.    Rahat olun kendinizi koruyun. Bu salgına sebep olan koronavirüs bulaşıcı virüslerin en yumuşak kalpli en insaflı üyelerinden biridir bu planlı deney için özel olarak seçilmiştir.
13.     Bu planlı deneyle insanlar evde tutularak, fabrikalar ve küçük heryer kapatılarak, ulaşım durdurularak hayat bilinçli olarak yavaşlatılmıştır.
14.    Salgın sırasında uzaydaki 22000 uydu , bilim adamları ve milyonlarca kamera ve bilgisayarlar ile her türlü bilgi derlenmektedir. Sıcaklık düşüşü , iklim değişikliği , okyanuslar denizler ve göllerdeki yaşam balık artışı , hayvan davranışları, kutuplar, kirlilik düzeyi vs herşey kayıt altına alınıyor insanlığın geleceği için
15.    Salgın sıradında insanlar çin de wechat rusya da ve abd de başka digital sistemlerle takip edilmekte ve yeni digital uygulamalar test edilmektedir.
16.    Salgın sırasında kapitalistler özellikle Amerikan Merkez Bankası FED öncülüğünde bol miktarda para basarak Dünya varlıklarını borsalar üzerinden yağmalamaktadırlar. Salgın bittiğinde birçok zenginlik el değiştirmiş olacak.
17.     Koronavirüse rağmen çinde hayat kısmen yavaşlamasına rağmen Ocak 2020 ayı son 170 yılın en sıcak ocak ayı olarak kayıtlara geçmiş olup salgından sonra Dünyada üretim yeniden planlanacak büyük ihtimalle termik santraller yasaklanacak ve Paris iklim anlaşması sayesinde dünyanın ısınması sona erdirilecek ve soğuma başlayacaktır.
18.    18. Salgın sırasında denenen digital faşizan uygulamalar kalıcı hale gelecek BÜYÜK GÖZALTI daha da kapsamlı hale gelecek nefes alışımız dahi izlenecek her türlü kaçamak imkansız hale gelecektir.
19.    SONUÇ :   Bu salgın pandemi planlı bir deneydir.  Karantinaya ve hayata devam. 20  Nisan dan itibaren kısmi özgürlük başlıyor."

Yorumlar (3)
Muammer Soykan 1 yıl önce
Madde 2 :
"Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi" 1992'de düzenlemiş 1994'te yürürlüğe girmiştir.
2015 yılında yapılan olağan yıllık konferans Paris'te yapılmıştır. Bu konferansta alınan kararlar neticesinde kararlar bütünü "Paris İklim Anlaşması" konulmuştur. Ve 2020'de uygulamaya konulması (denenmesi) kararlaştırılmıştır.
2030'a kadar olan hedefleri ise daha önce BM belirlemiştir. Bu Konferans değil. Tüm hedefler özetle dünyadaki kirlenmeyi 1990 öncesine çekmektir.
Sözleşmenin tarafları BM'dir. Daha sonra AB de katılmıştır.

Madde 3 :
ABD gerek Çerçeve gerekse Kyoto sözleşmelerini ya tanımamış, ya da sonradan tanımıştır. Ancak uygulamaya katılmamıştır.
Zira ABD sanayisi ağırlıklı olarak eski tip yapıdadır. Ve sözleşme şartlarına uyması ABD ekonomisini (kobiler ve daha küçükleri dahil) çok büyük ölçüde etkileyecektir, iflasın eşiğine getirecektir.
Örneğin: İMES'te bulunan en kötü fabrikalar bile AB ve BM kriterlerine uygundur, ABD'deki sanayi ise büyük ölçekte uygun değildir.

İddiadaki madde 3 ise sanki bu işte ABD'nin parmağı varmış, bu iş ABD'nin işine yaracakmış gibi düşünülerek eklenmiş.

Madde 4 : Dünya Meteroloji Örgütü 1873'ten beridir raporlar yayınlamakta. 1950'de BM çatısı altına girmiş ve ismindeki uluslararası kelimesi dünya olarak değiştirilmiştir. Sıcaklık, Sel, Kasırga beklentileri uyarılarını peyderpey yapmaktadır.

Madde 5 : Dünya Sağlık Örgütü birkaç yılda bir pandemi hazırlık planları çerçevesinde uyarıda bulunuyor. Şimdiye değin hemen hepsi influenza (grip) üzerine idi. 2008-2009'dan bu yana SARS ve MERS yani yeni koronavirüsler üzerine de uyarıları var. Bu çerçevede örneğin 2019 yılında Almanya da Türkiye de kendi Pandemik İnfluenza Ulusal Hazırlık Planlarını da Pandemik Koronavirüs Ulusal Hazırlık Planlarını hazırladılar.

Madde 6 : 'AKP ve MHP termik santrallerini kapatarak Türkiyeyi salgına hazır hale getirmişler'
Bu maddeye kadar yukarıdakileri görece kalitesiz bir komplo teorisi olarak değerlendirdim. Ancak bu madde itibariyle bunları sıralayan kişinin boğanın altında buzağı dahi arayacak kapasitede olmadığına karar verdim.
MİSAF,R 1 yıl önce
Yazı kime ait bellimi?
aslı 1 yıl önce
Corina fetönün işidir her yerde parmakları var!!!!
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?