banner29

Koronavirüs yenecekleri tarihi açıklayan Putin'e kötü haber!

Koronavirüs için "2-3 ay içinde yeneceğiz" ifadelerini kullanan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i zora sokacak haberler geliyor. Ülkede son 24 saatte 196 yeni vaka tespit edilirken toplam vaka sayısı bin 36'ya yükseldi.

Gündem 27.03.2020, 13:35
Koronavirüs yenecekleri tarihi açıklayan Putin'e kötü haber!

Rusya'da COVID-19 vaka sayısında rekor artış yaşandı. Son 24 saatte 196 yeni vaka ile toplam vaka sayısı bin 36'ya yükseldi. Ülkede toplam ölü sayısı ise 4'e çıktı.

Putin 2-3 aylık süre vermişti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüs salgınıyla ilgili dün yaptığı değerlendirmede Rus doktorlar ve uzmanlar ile sürekli istişareler yapıldığını belirterek, "Onlar koronavirüs ile yoğun bir şekilde mücadele ediyorlar. Sürekli kendilerinden bilgiler alıyoruz. Doktorlar 2-3 ay içerisinde bu salgınla başa çıkılabileceğini söylediler. Ben daha kısa sürede virüsün tamamen yok edilebileceğini düşünüyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Yeni tedbirler alındı

Öte yandan dün, Rus Başbakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Mihail Mişustin liderliğinde toplanan Kovid-19 Salgını ile Mücadele Koordinasyon Kurulunun, salgınla mücadelede yeni tedbirler aldığı kaydedildi. Mümkün mertebe evden çalışma sisteminin uygulanması gerektiği belirtilen açıklamada, tahliye uçuşları hariç tüm uçuşların 27 Mart itibarıyla durdurulduğu bildirildi. Açıklamada, ülkeye giriş yapan yolculara havalimanlarında kan tahlili yapılması ve bu kişilerin 14 gün evde gözetim altında tutulmaları kararı alındığı belirtildi.

Başkent Moskova'da alınan önlemler

Rusya'nın genelinde alınan önlemlerin yanı sıra dün, Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin de yeni tedbirlerini açıkladı. Market ve eczaneler hariç tüm perakende satış yapan yerler, restoran, bar ve kafelerin 28 Mart'tan itibaren 5 Nisan'a kadar kapalı olacağını kaydeden Sobyanin, restoranların sadece paket servis hizmeti vereceğini söyledi.

Moskova'daki büyük parkların da kapandığına dikkati çeken Sobyanin, ibadethanelere gidilmemesi tavsiyesinde bulundu. Sobyanin, kuaför ve güzellik salonların de hizmet vermeyeceğini ifade etti.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Ruslardan Ne Zaman İyi Haber Görmüşük İndide Görek Kötü Haber Onların Olsun İyi Haber Bizlerin Onların Bize YAPDIĞLARI AÇILARI UNUDA BİLMERİK Onlar Bize Ne Zaman Rehim Edipki Bizler Onlara Rehim Edek Müselmanığ Her Kes Üçün Üzülürük
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?