Koronavirüsten ölen Aytaç Yalman 3 hafta önce İran'a gitmiş

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın (80) corona virüsü nedeniyle öldüğünün açıklanmasının ardından Yalman'ın vefat etmeden 3 hafta önce de İran'da olduğu ortaya çıktı.

Koronavirüsten ölen Aytaç Yalman 3 hafta önce İran'a gitmiş

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi, Yalman'ın corona virüsünden öldüğünü açıklamıştı. Sağlık Bakanı Koca da “KOAH tanısı vardı. İlk test negatif çıktı. Sonrasında durumu kötüleşti” dedi.

3 HAFTA ÖNCE İRAN'A GİTTİ

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın üç hafta İran'da bulunduğu da ortaya çıktı.

Aytaç Yalman'ın koronavirüsünün en çok göründüğü ülkelerden biri olan İran'da bulunmasından dolayı virüsü burada kaptığı tahmin ediliyor.

ORDUEVİNDE ALARM

Yalman’la ilgili yeni bilgileri köşesinde paylaşan Saygı Öztürk, Yalman’ın ölümü üzerine Fenerbahçe Orduevi’nin alarma geçtiğini şu ifadelerle anlattı:

* Fenerbahçe Orduevi Yerleşkesi’nde “Korumalı lojmanlarda” kalan Aytaç Yalman, jimnastikçi kimliğiyle de biliniyordu. Spor salonunu düzenli kullanan, Yalman, bahçede de yürüyüş yapıyordu.

* Aytaç Yalman'ın corona virüsü nedeniyle vefat ettiğinin öğrenilmesinden sonra, özellikle spor salonunu kullananlar, Aytaç Yalman ve eşiyle son dönemde bir araya gelenler arasından da gelişmeler nedeniyle önlem olarak hastaneye başvuranlar oldu.

* Orduevlerinde de önlemler en üst düzeye çıkarıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5