banner30

banner29

Kriptoları nasıl anlarız! İşte kriptoları anlama rehberi...

'Erdoğan'ın SİSİ kim olur' başlıklı yazısıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Habervakti yazarı Mustafa Özer yine dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Gündem 06.05.2020, 14:23 06.05.2020, 16:09
Kriptoları nasıl anlarız! İşte kriptoları anlama rehberi...

''Böyle zamanlarda FETÖ’ye çok küfredenlere daha da dikkatli bakın!' uyarısında bulunan Özer'in Erdoğan’ı haddinden fazla övenlere de dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

İşte Özer'in söz konusu yazısı:

90'lı yıllar zor zamanlardı! Suikastler, faili meçhuller, terör eylemleri, siyasal mühendislik çalışmaları, ideolojik kimlikler üzerinden çatışma kültürü hakimdi! Eşref Paşa’nın maşalar eliyle tasfiyesi, Özal’ın şüpheli vefatı, Taner Kışlalılar, Üçok’lar, Mumcu’lar!

Küresel emperyaller, sömürgeci vahşi kapitaller Türkiye’de alenen operasyon yapıyorlar, taraflar restleşmelerini cüretçe sergiliyorlardı! ‘’Ameliyat masası’’ kan gölüne dönmüştü!

O günler karanlık günler değildi! Evett değildi! Herşey alenen işleniyordu! Failler kendilerini gizlemiyorlardı bile! Arkasındakilerde!

O günlere ait hafızalarımızdan silinmeyen ‘’sembollerden’’ birini hemen hatırlayacaksınız!

‘’Beyaz Toros!’’

Bir zamanlar; faili meçhullerin, kontracılığın, ‘’devlet adına’’ işlenmiş suçların somut delili!

Kimileri için ölümün en korkunç halinin yolculuk aracıydı.

Beyaz Toros'un geçtiği sokak, görüldüğü herhangi bir yerde bilinirdi ki oradan bir yada birkaç kişi bir daha hiç gelmemek üzere alınıp götürülecek!

Bilinmeyen ise, kimin gideceği idi!

Dönemin OHAL valisi Ünal Erkan'ın ifadesiyle "O yıl beyaz toroslar verilmiş, illere dağıtılmıştı!"

Peki, o günler için dehşet dengesinin masum suç ortağı haline evrilen ve rengi beyazla sembolize edilen Toros’tan ve bölge halkının ona yüklediği anlamdan ülke kamuoyu nasıl haberdar olmuştu?

Sıkı durun!

"İtirafçılar" sayesinde...

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?