banner29

Küçükçekmece Belediyesi aileye ve erkeklere savaş açtı

İstanbul'un CHP'li Küçükçekmece Belediyesi, sözde kadına yönelik şiddet olaylarına dikkat çekmek için astığı afişlerle, aile kurumunu ve erkekleri hedef aldı.

Gündem 04.12.2019, 14:02
Küçükçekmece Belediyesi aileye ve erkeklere savaş açtı
CHP'li belediyelerin skandalları bitmek bitmiyor. Her fırsatta halkın manevi ve kültürel değerlerini hedef alarak düşmanlıklarını gözler önüne seren CHP zihniyeti, bu kez kendini Küçükçekmece'de gösterdi.

İstanbul'un CHP'li Küçükçekmece Belediyesi, sözde kadına yönelik şiddet olaylarına dikkat çekmek için astığı afişlerle, ailedeki erkek bireyleri hedef aldı, şiddetin kaynağını tüm erkek bireyler olarak gösterdi.

CHP'li Küçükçekmece Belediyesi'nin hazırladığı afişlerde "Beni kocam öldürdü, beni oğlum öldürdü, beni dedem öldürdü, beni nişanlım öldürdü" gibi ifadelere yer vermesi, tepkilere neden oldu. Bir afişte de "Ben çocuğum haklarım var, bana en iyi bakacak kişiyle yaşamayı seçebilirim" şeklinde ifadeler de "Küçükçekmece Belediyesi ne yapmaya çalışıyor? Çocukları ailelerinden koparmak mı istiyorlar" şeklindeki tepkilere neden oldu.

Kadınların öldürüldüğü ya da şiddet gördüğü haberleri bahane edilerek hazırlanan afişlerde, kutsal aile kurumundaki tüm erkek bireyler, birer potansiyel katil olarak lanse edildi.

Boşanmaların, taciz ve tecavüz olaylarının her geçen gün arttığı, sebeplerin sorgulanmadığı ve görmezden gelindiği afişlerde, tek suçlu erkekler gösterildi.

Erkek şiddetine tepki olarak hazırlandığı öne sürülen afişlerde asıl amacın; aile kurumunu hedef almak olduğu ve bu şekilde ailenin çatısı olan erkeği etkisizleştirmek istendiği gözlerden kaçmadı.

Öte yandan söz konusu afişlerin fikir babasının Küçükçekmece Belediyesi İletişimden Sorumlu Başkan Danışmanı Yasemin Bektaş olduğu öne sürüldü.

Bektaş, daha önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla sık sık Müslüman halkın inanç değerlerini hedef almıştı.

Öte yandan sosyal medyada kimi kullanıcılar söz konusu afişlere tepki gösterdi.

İLKHA-Nizamettin Aşkın
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?