'Kürtlerin Yahudilikle alakası yok, onlar Anezi kabileleri...'

Siyaset bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu, Akit TV'nin sevilen programı Derin Kutu'da Türkiye'ye karşı kışkırtılan ''Kürtler'' ile Suriye'deki dış politikamız hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kuvayi Milliye'nin sembolü Kalpak'ın sembolik anlamını bakın nasıl anlattı!

'Kürtlerin Yahudilikle alakası yok, onlar Anezi kabileleri...'

Çarpıcı yazıları ve açıklamalarıyla gündeme gelen siyaset bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu, Sabri Balaman'ın hazırlayıp sunduğu Akit TV'nin dikkat çeken programı Derin Kutu'da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

KÜRTLER'İN YAHUDİLİKLE ALAKASI YOK

Kürtler'in Yahudilikle ilgisi olmadığını belirten Akkoyunlu, ''Ama bugün kendilerini Kürtler arasında saklamış, Kürt olarak tanıtan Anezi kabileleri vardır. Bunlar kripto Yahudidir... Bunların kökeni Emevilere dayanır. Kürt sorunu ve Suriye'de yaşananların arkasında da onlar var. Emeviler yıkılınca, Anezi kabileleri Musul, Erbil, Halep, Mardin, Diyarbakır ve Silvan'a dağıldılar. Daha sonra Silvan Beyliği'ni kurdular. Kürt de Arap da değil, Anezidirler. Babil kökenlidirler... '' ifadelerini kullandı.

KÜRT HALKI İZİN VERMEDİ

''Ayrılıkçı Kürt hareketini kuran hem de İsrail ile yakın ilişkileri kuranlar Anezi'lerdir ve bu coğrafyada Kürt kimliğiyle dolaşıyorlar'' diyen Akkoyunlu,''Kripto Yahudiler, Kürtleri Türkiye'den ayıramadılar. Hendek olaylarında Türkiye'yi oyuna getirmeye çalışanlar başarısız oldu. Türkiye sözde Diyarbakır'ı Nusaybin'i bombalayacaktı, böylece Suriye'deki Esad konumuna düşürülecektik. Ama Kürt halkı kentleri boşalttı, teröristlere set olmadı. Teröristler kentlerden temizlendi.'' açıklamasında bulundu.

Haber Vakti- Özel haber

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5