Kurtulmuş: Türkiye bir daha IMF'nin kapısına gitmeyecektir

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş canlı yayında açıklama yaptı. Kurtulmuş, Suriye sınırındaki güvenli bölge çalışmaları için, "30 KM'lik alanda oluşturulması için çalışıyoruz" dedi. Kurulmuş ayrıca, IMF ile gizli görüşen CHP'ye tepki göstererek "Türkiye bir daha IMF'nin kapısına muhtaç kalmayacaktır" dedi.

Kurtulmuş: Türkiye bir daha IMF'nin kapısına gitmeyecektir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş açıklama yapıyor. Adana'daki terör saldırısına ilişkin konuşan Kurtulmuş, "Terör er ya da geç sona erecek" dedi.

Kurtulmuş, Fırat'ın doğusuna operasyona ilişkinse, "30 kilometre derinliği güvenli bölge yapacağız. Eninde sonunda bu bölge temizlenecek" diye konuştu.

CHP-İYİ PARTİ'NİN IMF İLE GÖRÜŞMESİ

Numan Kurtulmuş, CHP-İyi Parti heyetinin IMF ile yaptığı gizli görüşmeyle ilgili şunları söyledi:

"IMF sadece ekonomik konularda tavsiyelerde bulunan ya da bir şekilde yol gösteren kuruluş değildir. IMF küresel kapitalizmin siyasal kurumlarından biridir.

Birileri istese de istemese de Türkiye bir daha IMF'ye muhtaç kalmayacaktır. Kimse heveslenmesin, gizli-kapaklı görüşmeler yapmasın.

Birilerinin eski siyasi pozisyonundaki alışkanlıklarının depreştiğini görüyoruz. Bu millet Kemal Derviş'in Türkiye'ye nasıl getirildiğini biliyor, artık o devirler geride kaldı. Türkiye, Kemal Derviş modeline dönmeyecek. "

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5