banner29

Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e büyük saygısızlık! Vatandaşlar tepki gösterdi!

Batman'da kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e yapılan saygısızlık, vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Batman Çayı'na atılan iki çuval dolusu Kuran'ı Kerim, bir vatandaş tarafından alınarak halka dağıtıldı. İşte o görüntüler...

Gündem 05.03.2021, 18:38

Batman'da bir kaç gün önce çaya atılan iki çuval dolusu Kur'an-ı Kerim, bir vatandaş tarafından alınarak şehir merkezinde halka dağıtıldı. Kur'an-ı Kerim'leri Batman Çayı'na kimin attığı belli olmazken, bu durum vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. 

Yaşanan bu vahim olay üzerine Milli Gazete'ye açıklamada bulunan Saadet Partisi Beşiri ilçe Başkanı Bağdır Dedebek, daha önce de böyle olayların olduğunu ve bu durumun bizi derin endişeye sevk ettiğini ifade etti.

İşte Dedebek'in açıklaması:

Bundan 6-7 yıl evvel yine Batman Çayı'nda 200 yakın Kur'an-ı Kerim gördük. Onları aldık ve o dönem Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mehmet Fırat hoca ile beraber üzerinde durarak, medyaya bunu ilettik.

Yine 25 gün önce Batman Çayı'nda iki çuval dolusu Kur'an-ı Kerim suya bırakılmıştı. Bunu gören halkımız da durumu bize iletti. Biz de Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mustafa Yıldız'la beraber üzerinde durduk ve eski Kur'an-ı Kerim'lerin olduğunu, yıpranmış olduğunu gördük. Bunu İslami usullere uygun bir şekilde düzenleyecektik. Ama meczubun biri bunu alıp suya bıraktığı ortaya çıktı, halk da üzerinde çok durmadı.

Şimdi iki gün önce Batmanlı bir kardeşimiz beni aradı ve iki üç çuval dolusu Kur'an-ı Kerim’in Batman Çayı'na atıldığını söyledi ve görüntüleri bana gönderdi. Ben de İl başkanımız Mustafa Yıldız hocama bildirdim. O da Hüda Par il başkanı ile müftülükten randevu aldıklarını söyledi. Bu konuyla ilgili uğraşımız devam ediyor.

Açıkçası bu durum bizi derin endişelere sevk ediyor. Bir karanlık el var, o karanlık el bölgeyi tekrar karıştırmaya çalışıyor. Bu tür şeyler, birden bire tahammülü olmayan vakaların ortaya çıkmasına sebep olacak durumlardır. Bunu yapanların bulunmasını istiyoruz. Biz, inşallah bu karıştırma çabalarını boşa çıkaracağız.

Milli Gazete

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?