banner29

'Laikliği ihlâlden' yedi defa Ağır Ceza'da yargılanan Ali Rıza Demircan yazdı! "Atatürk üzerine uzlaşılabilir mi?"

Son günlerde Ayasofya Camii'nde yapılan ve Başkan Erdoğan'ın da yer aldığı hafızlık icazet törenindeki, Mustafa Demirkan hoca efendi Kur'an'dan bir ayet okuyarak, o ayet üzerinden bir dua etmiş ve Türkiye'deki, seküler Laik-Kemalist kesimler bu dua üzerinden 'kast' edilen kişinin Gazi Mustafa Kemal olduğuna atıfla; Demirkan hakkında ağır ithamlarda, hakaretlerde bulunmuşlardı. Konu ile alakalı uzun yıllardır; Türkiye'nin yakından tanıdığı Ali Rıza Demircan hoca, web sitesi Mirathaber.com'da bir köşe yazısı kaleme aldı ve çok ilginç noktalara değindi. İşte o yazı...

Gündem 04.06.2021, 18:03 04.06.2021, 22:47
'Laikliği ihlâlden' yedi defa Ağır Ceza'da yargılanan Ali Rıza Demircan yazdı! "Atatürk üzerine uzlaşılabilir mi?"

Ayasofya Camii'nde yapılan hafızlık icazet töreninde, Kur'an'dan bir ayet okuyarak, o ayet üzerinden bir dua eden Mustafa Demirkan hoca efendi, Türkiye'deki, seküler Laik-Kemalist kesimler tarafından ağır ithamlara, hakaretlere maruz bırakıldı.

Türkiye'nin yakından tanıdığı Ali Rıza Demircan hoca da, Konu ile alakalı bir yazı kaleme alarak ilginç noktalara değindi.

 "Kurtuluş savaşımıza katkılar sağlayan Mustafa Kemali de, bazıları İslâm’la çelişen devrimlerin öncüsü Atatürk’ü de özellikli bir insan olarak bilir ama tartışılamaz ve eleştirilemez olarak görmeyiz." ifadelerini kulanan Demircan hoca, ardından şöyle devam etti: 

"Mustafa Kemal Atatürk, merhum kardeşimiz Haydar Baş’ın nitelediği gibi KUTBU’L – AKTAB mıdır yani Allah’ın vekili konumunda evreni yöneten yüceler yücesi şahsiyetlerden biri midir? Yoksa birçok yakın dönem tarihçimizin onun kendi beyanlarına dayalı olarak doğrudan ve dolaylı olarak dile getirdiği gibi İslâm’ın inanç esaslarına iman etmeyen ama Kurtuluş savaşı günlerinde inanır görünen bir şahsiyet midir?"

Ali Rıza Demircan

İşte Ali Rıza Demircan'ın o yazısı:

KÖŞE YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
1402-1453 ve 1923 hala ayaga kalkamadik 1 hafta önce
Millete: Asgere gelin savasip esaret altindaki payitahti ve padisah efendimizi azad edecegiz" Diyerek asger toplamis. Savasin akabinde milletin cephede yendigi dusmanin kanunlarini kilik kiyafetini hayat tarzini millete zorla dayatmistir. itiraz eden sehirleri Kastomonu Rize top atesine tutmus, insanlari Yahudi Ermeni Fars Rum hakimlere yargilatmis ve idam/katletmistir. Bin yillik Turk islam tarihinin en buyuk ...dir. Turk milleti henuz hic kimseye "ataturk" payesi vermemistir. Zorbalikla cikarilan 2587 sayili kanun hukuksuzdur. Bu millet 1402'de yikilan devletini tekrar ayaga kaldirmis ve 50 yil sonra 1453'de yeni bir cag acabilmistir. Gel gor ki bu ayni milletin 1923 te kurulan devleti 40 senedir bir Ermeni orgutu PKK ile basadememektedir! NEDEN?
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?